Enerjisa'nın fatura oyununa Gökhan Taşkın'dan sert tepki! "Artık İllallah ettik" dediği sırada mikrofonu böyle yere düşürdü

Elektrik dağıtım şirketi Enerjisa'nın yasal süreleri yok sayarak faturada okuma oyununa tv100 Gece Haberleri moderatörü Gökhan Taşkın sert tepki gösterdi. Şirketin kanuna aykırı hareket ettiğini ve vatandaşların mağdur edildiğini ifade eden Taşkın, "Artık İllallah ettik" diyerek yakasını silktiği sırada canlı yayında mikrofunu yere düşürdü.

Elektrik dağıtım şirketi Enerjisa'nın akılalmaz fatura oyunu vatandaşı mağdur ediyor. Yasal süreye göre faturaların 25-35 gün içerisinde kesilmesi gerekirken şirket bunu 40 günde bir gerçekleştiriyor. Böylece kesim tarihinin uzamasıyla fatura fiyatları katlanıyor.

"ARTIK İLLALLAH ETTİK" DİYEREK MİKROFONU DÜŞÜRDÜ

tv100 Gece Haberleri moderatörü Gökhan Taşkın, Enerjisa'nın bu fatura oyununa sert tepki gösterdi. Vatandaşın mağdur olduğunu ve sosyal medyada çok sayıda şikayet olduğunu ifade eden Taşkın, yasal sürenin 30 gün olduğunu hatırlattı.

Fatura kesim süresinin 40 güne çıkarılmasıyla faturaların katlandığını söyleyen Taşkın, "Olan vatandaşa oluyor" dedi.

Sosyal medyada çok sayıda şikayet olduğunu dile getiren Gökhan Taşkın, "Bu konuda o kadar çok itiraz, o kadar çok şikayet var ki artık İllallah ettik" diyerek yakasını silktiği sırada yakasındaki mikrofon yere düştü.

Yayın daha sonra Taşkın'ın mikrofonu yakasına yerleştirmesiyle devam etti.