Erdoğan ağırladı! Siyam ikizlerinden haber var

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde, İngiltere'de birbirlerinden ayrılan Siyam ikizleri Derman ve Yiğit Evrensel ile anne ve babasını ağırladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan eşi Emine Erdoğan ile birlikte Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde, ameliyatla birbirlerinden ayrılan Siyam ikizleri Derman ve Yiğit Evrensel'i anne ve babaları ile birlikte ağırladı. Davete Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile ameliyatı gerçekleştiren doktor Noor Ul Owase Jeelani de katıldı.

Londra’da ekibi ve Türk doktorlar ile birlikte, Derman ve Yiğit kardeşlerin ameliyatlarını gerçekleştiren Pediatrik Beyin Cerrahı Dr. Noor Ul Owase Jeelani, “Yiğit, Derman, aileleri ve ben ilginç bir yolculuğa çıktık. Son 5 ayda kaydettikleri gelişmeyi görmek benim için çok mutluluk verici" şeklinde konuştu.

Bahsi geçen rehabilitasyon merkezini ziyaret etme fırsatını ilk defa bulduğunu kaydeden Jeelani, "Bence hem aile hem de oğlanlar, bu kadar harika bir tesiste tedavi oldukları için ve bu kadar muhteşem doktorlar onlara tedavi ettikleri için çok şanslılar” dedi.

Türk sağlık personeli kendisiyle temas kurmasının ardından 3 hafta sonra Antalya’da bulunduklarını ve Ömer bey ve Fatma hanımla tanıştıklarını belirten Dr. Jeelani, “Yiğit’le ve Derman’la da tanıştım. Böylece bu hikaye bu şekilde gelişti. Antalya’da bu ikizler ile buluşmam çok çok nadir olan bir şanstı. Müthiş bir tesadüftü. Dolayısıyla bunu Türkçe bir kelime ile tarif etmek isterim buna ‘kısmet’ diyoruz galiba” ifadelerini kullandı.