Erzincan'ın doğal güzelliği Girlevik Şelalesi buz kesti

Erzincan'da günlerdir etkili olan dondurucu soğuklar doğal güzelliği ile yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken Girlevik Şelalesine adeta buz kestirdi. Aşırı soğuklar dolayısı ile buz kesen şelale ortaya kartpostalları aratmayacak görüntüler çıkardı.

Erzincan'ın doğal güzelliği Girlevik Şelalesi buz kesti

Erzincan'da günlerdir süren dondurucu soğuklar doğal güzelliği ile kendisini ön plana çıkartan Girlevik Şelalesini buz kestirdi.

1 METRE UZUNLUĞUNDA BUZ SARKITLARI OLUŞTU

Erzincan'da kent merkezine yaklaşık 30 kilometre uzaklıktaki Çağlayan beldesinde bulunan ve güzelliğiyle öne çıkan Girlevik Şelalesi kısmen dondu. Ziyaretçilerine her mevsim ayrı güzellik sunan şelale, donunca ortaya çıkan 1 metre uzunluğundaki buz sarkıtları görenleri kendine hayran bıraktı. Yazın serin havası ve çevresindeki yemyeşil bitki örtüsüyle, kışın ise oluşan buz sarkıtları ile ziyaretçilerin ilgisini çeken şelale, seyrine doyum olmayan görüntüler oluşturdu.
Şelaleyi donduğu için ziyaret edenler bol bol fotoğraf çekip özçekim yaparak manzaranın tadını çıkardı.

Şelaleyi ziyarete eden bir öğrenci, “Çağlayan’ımızın yazı ayrı güzel kışı ayrı güzel bir bölgemiz. Hem batımızda Dumanlı ormanları olsun, hem de güneyimizde Girlevik Şelalesi olsun gerçekten bir doğa harikası. Türkiye de eşi benzeri görülmemiş bir yer. Kışın da gördüğünüz üzere ayrı güzel. Erzincan’ımız Türkiye’nin incisi, Doğu’nun da Paris’idir” diye konuştu.

 

Erzincan'ın doğal güzelliği Girlevik Şelalesi buz kesti - Resim : 1