Esenler'de ilginç olay: Eşini diri diri toprağa gömüp dua etti! Kimse ne olduğunu anlayamadı

İstanbul'un Esenler ilçesinde yaşanan bir olay polisi alarma geçirdi. Bir kadın, kocasını mezara gömer gibi toprağa gömdü ve başında dua etmeye başladı. Olayı görenler şaşkına dönerken, gerçek ise sonradan anlaşıldı.

Esenler'de inşaat alanına giren bir kadının, eşini toprağa diri diri gömüp başında dua etmesine ait görüntüler mahalle sakinlerinde tedirginliğe neden oldu. Polisin hemen harekete geçmesinin ardından olayın aslının bambaşka olduğu öğrenildi.

Esenler 15 Temmuz Mahallesi'nde önceki akşam saatlerinde Fikriye Şahin ve kocası Suphi Şahin inşaat alanına kaçak yollarla girdi.

Kadın burada bir anda kocasını mezara gömer gibi toprağa gömdü ve başında dua etmeye başladı. Bu durumu gören inşaat bekçisi olaydan şüphelenerek polislere haber verdi.

OLAYIN NEDENİ BAMBAŞKA ÇIKTI

Alarma geçen polis ekipleri hemen olay yerine geldi. Kadının, polise eşini elektrik çarptığını, vücudundaki elektriğin gitmesi için eşini toprağa gömdüğünü söylediği öğrenildi. Bunun üzerine polisler ayrıldı. Şahin çifti de evlerine döndü.

İnşaat işçilerinden Hüsnü Çelik, "Biz burada çalışıyorduk. Etraftakiler 'birine elektrik çarpmış' dedi. Biz sorduk yıllar önce elektrik çekmiş vücudu. Bunun için de kendisi toprağa gömmüş toprak elektriği alsın diye. Daha sonra polisler geldi. En sonda da karı koca çıkıp gittiler. Artık eve mi gittiler hastaneye mi gittiler bilmiyorum" dedi.