Önce sırtından bıçakladı, ardından iki metre yükseklikten attı!

Esenyurt’ta, 2 Afganistanlı grup arasında kavga çıktı. Aralarında husumet olan gruptan bir kişi tartıştığı genci sırtından bıçakladı ve 2 metre yükseklikten aşağı fırlattı. 

Kaynak: İHA

Esenyurt’ta yaşanan olayda, aralarında husumet olduğu öğrenilen Afganistan uyruklu 2 grup tartışmaya başladı. Tartışma kısa süre sonra gruplar arasında yumruk yumruğa kavgaya dönüştü.

Bir kişi, tartıştığı genci önce sırtından bıçaklayıp, sonra da yaklaşık 2 metre yükseklikten aşağı attı. Kavgaya karışanlar olay yerinden kaçarken, çevredeki vatandaşlar durumu polis ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen Esenyurt İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, kavgaya karışanları yakalamak için çalışmalara başladı.

Esenyurt Asayiş Büro Ekipleri çevredeki güvenlik kameralarını inceleyerek olaya karışan şüphelileri kısa sürede tespit etti. Saldırganları yakalamak için farklı 8 adrese baskın düzenleyen ekipler olaya karışan 11 Afgan’ı kısa sürede yakaladı. Gözaltına alınan 11 Afganistan uyruklunun, ülkeye kaçak yollarla giriş yaptığı öğrenildi. Emniyetteki işlemleri tamamlanan 11 Afganistan uyruklu, mahkemeye sevk edildi. 11 kişiden 6’sı çıkartıldıkları mahkemece tutuklanırken, olaya karışan 5 kişi sınır dışı edildi. Yaşanan korku dolu anlar ise bir iş yerinin kamerasına saniye saniye yansıdı.