Esenyurt'ta evleri selden hasar gören aile yetkililerden yardım bekliyor!

İstanbul genelinde yaşanan yoğun sağanak yağışlardan en çok nasibini alan yer yine Esenyurt oldu. Altyapının yetersiz olduğu ilçede , Pınar Mahallesi 1272 sokak'ta bulunan apartmanın bodrum katında yaşayan 10 kişilik aile evlerindeki sel sularının tahliyesi için yetkililerden yardım bekliyor.

Esenyurt'ta evleri selden hasar gören aile yetkililerden yardım bekliyor!

İstanbul Esenyurt Pınar Mahallesi'ndeki 1272 sokak'ta, sağanak nedeniyle bodrum katındaki evlerini su basan aile yetkililerden yardım bekliyor.

Ev sahibi Çiçek Bulu: "Yetkilere haber vermemize rağmen dairemiz hala tahliye edilmedi. İtfaiye, İSKİ, belediye Esenyurt'ta etkili olan sağanak nedeniyle bodrum katındaki evlerini su basan 8 çocuklu aile yetkililerden yardım bekliyor. İlçede sağanağın ardından oluşan su taşkını nedeniyle bazı ev ve iş yerleri sular altında kalırken yollarda çökmeler meydana geldi. Vatandaşlar evlerindeki suyu tahliye etmeye çalışırken şiddetli sağanak özellikle zemin kattaki dairelerde hasara neden oldu.

''HANİ HERŞEY GÜZEL OLACAKTI'' 

Evin sahibi Çiçek Bulu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, olayın ardından itfaiye ve İSKİ'yi aradığını söyledi. Eşyalarının kullanılamaz hale geldiğini belirten Bulu, daha önce de evlerini defalarca su bastığını anlattı.

Su baskınından sonra yetkilileri aradığını ifade eden Bulu, "Yetkilere haber vermemize rağmen dairemiz hala tahliye edilmedi. İtfaiye, İSKİ, belediye başkanları hiç kimse gelmedi. Evde 8 çocuğumla beraber 10 kişi kalıyoruz. Beş sefer evimize su bastı ve komple değiştirdik. Ev kullanılamaz hale geldi. Herkes müteahhit olmuş. Ne bir yetkili ne de bir şey var. Hani her şey güzel olacaktı." diye konuştu.