Trans bireyden Berk Oktay ile cinsel ilişkiye girdim iddiası!

Eski eşi Merve Şarapçıoğlu ile uygunsuz fotoğrafları ifşa olan ünlü oyuncu Berk Oktay, Birsu adlı trans bireyle cinsel ilişkiye girdi iddiası magazin gündemine bomba gibi düştü. Berk Oktay'ın, cinsiyet değiştirme operasyonundan sonra Birsu adlı kişiye "Artık benim kadınımsın" dediği iddia edildi.

Google Haberlere Abone ol

Savaşçı dizisinin yıldız ismi ünlü oyuncu Berk Oktay'ın Birsu adlı trans bireyle cinsel ilişkiye girdi iddiası magazin gündemini derinden sarstı.

Seren Serengil, Arto ve Bircan Bali'nin sunuculuğunu üstlendiği Söylemezsem Olmaz programında canlı yayına bağlanan Birsu adlı trans bireyin, 'Berk Oktay ile birlikte olduk' sözleri, şoke etti. Yıldız Çağrı Atiksoy ise, sevgilisi Berk Oktay'a verdiği desteği soyal medya hesabından paylaştı.

Berk Oktay ve eski eşi Merve Şarapçıoğlu'nun uygunsuz fotoğraflarının ifşa edilmesi davası geçtiğimiz gün görüldü. Mahkeme Merve Şarapçıoğlu'nu suçlu buldu ve mahkeme 2 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırdı. Şarapçıoğlu, Berk Oktay'ı mağdur etmek amacıyla ifşa ettiği müstehcen görüntüleri kendisinin yaymadığını söylese de mahkemeyi inandıramadı.

Beyaz TV ekranlarında Söylemezsem Olmaz isimli programın sunuculuğunu yapan Seren Serengil'e ulaşan trans birey Birsu Hanım, Berk Oktay ile 4 yıl önce birlikte olduğunu ileri sürdü. Berk Oktay ile Merve Şarapçıoğlu'nun birlikte olduğu dönemde komşusu olduğunu belirten Birsu Hanım, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

"Kendime engel olamadığım için birkaç kez beraber olduk"

Birsu adlı trans birey, "Berk'le ben köpeğimi gezdirirken sitede karşılaştık. Sonra evime geldi ve biz birlikte olduk. Sabah kalkınca Merve'ye yaşattığımız bu durumdan dolayı vicdan azabı çektim. Ancak ben o zaman cinsiyet değiştirme sürecinde olduğum için östrojen ilaçları kullanıyordum ve kendime engel olamadığım için birkaç kez beraber olduk'' dedi.

"Bir kere de beni asansörde öptü"

Birsu adlı kişi açıklamalarına şöyle devam etti:

''Bu olay 4 yıl önce yaşandı ancak ben ifşa etmek istemedim ama şimdi de vicdan azabı çekiyorum. O zamanlar cinsiyet değiştirme operasyonu olmamda Berk'in bana olan ilgisinin etkisi büyüktür. Ben Merve'den dolayı Berk'ten uzak durmak istedim ama bir kere de beni asansörde gördü ve yine öptü."

Birsu Hanım, o dönemde Berk Oktay'ın birlikte olduğu Merve Şarapçıoğlu'na şiddet uyguladığını ve Merve'nin kendisine sığındığını söyledi. 

Gelişmelerin ardından Söylemezsem Olmaz programına telefonla bağlanan Birsu Hanım, cinsiyet değiştirmek için Tayland'a gittiğini ve bu ameliyattan sonra Oktay'ın kendisini arayarak "Artık cinsiyet değiştirdin ve sen benim kadınımsım" dediğini ileri sürdü.

Berk Oktay'ın avukatı iddialar karşısında suç duyurunda bulundu

İddiaların ardından canlı yayına bağlanan Berk Oktay'ın avukatı Serdar Öktem, söz konusu suçlamaların bir iddia olduğunu ve konu hakkında suç duyurusunda bulunacağını söyledi.

Berk Oktay ise sosyal medya hesabı Instagram'dan bir video çekerek açıklama yaptı. Yazılı olarak da bir açıklama yapacağını dile getiren Oktay, videoda Merve Şarapçıoğlu ile davasında en başından beri mağdur edilmek istendiğini söyledi.

Her belgenin kanıtlarıyla savcılık dosyasında yer aldığını söyleyen Berk Oktay, asılsız haberlerin ortaya çıkmadan araştırılmasını istedi.

Birsu Hanım'ın eski komşusu olduğunu kabul eden Berk Oktay çirkin iddiaları ise kesin bir dille yalanladı.  Berk Oktay, kendisine oyun oynandığını söyledi. 

Sevgilisi Yıldız Çağrı Atiksoy'dan Berk Oktay'a destek

Öte yandan ortaya atılan bu iddialara rağmen Berk Oktay'ın sevgilisi Yıldız Çağrı Atiksoy, geri adım atmadı ve sevgilisinin arkasında durdu. Sosyal medya üzerinden şu destek mesajını yazdı:

''18 yıl emek verdiğin kariyerinin, şahsına atılan iftira ve karalamalarla bitirilmesini göze alarak sonuna kadar savaştığın için seninle gurur duyuyorum. Sana hep söyledim; 'Allah çok büyük ve her zaman haklının, iyinin yanında.' Bu sadece buz dağının görünen kısmı... Seni çok seviyorum.''