Eskişehir için kritik açıklama geldi! Cehennem sıcakları kapıda... 4 dereceye kadar artış yaşanacak

Eskişehir için kritik açıklama geldi. Birkaç gündür bölgede etkili olan ılık ve güneşli havanın ardından kent genelinde hava sıcaklığında kayda değer bir yükseliş bekleniyor. Meteoroloji 3. Bölge Müdürlüğü açıkladı, hava sıcaklığında 4 dereceye kadar yükseliş yaşanacak. Cehennem sıcakları kapıda.

Eskişehir için kritik açıklama geldi! Cehennem sıcakları kapıda... 4 dereceye kadar artış yaşanacak

Eskişehir için kritik açıklama geldi. Birkaç gündür bölgede etkili olan ılık ve güneşli havanın ardından bölgede etkili olması beklenen cehennem sıcaklarına karşı vatandaşlarımıza uyarı geldi. Meteoroloji 3. Bölge Müdürlüğü tarafından yayınlanan hava tahmin raporuna göre, bölgede hava sıcaklığının 4 dereceye kadar yükselmesi bekleniyor. 

HAVA SICAKLIĞININ YÜKSELMESİ BEKLENİYOR

Meteoroloji 3. Bölge Müdürlüğü tarafından yayınlanan hava tahmin raporuna göre, bölge genelinin az bulutlu olacağı ve havanın açık geçeceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklığının 2 ila 4 derece artması bekleniyor.

Rüzgarın ise kuzeyli yönlerden hafif ve orta kuvvette; öğle saatlerinde Bursa, Bilecik ve Kütahya çevreleri ile Eskişehir'in batı kesimlerinde kısa süreli olarak kuvvetli eseceği öngörülüyor.

 

Eskişehir için kritik açıklama geldi! Cehennem sıcakları kapıda... 4 dereceye kadar artış yaşanacak - Resim : 1

35 DERECENİN ÜZERİNE ÇIKACAK

Günün en yüksek sıcaklıklarının bazı merkezlerde 35 derece civarı ve üzerine çıkacağı tahmin edildiğinden meteoroloji tarafından, ilgililerin ve vatandaşların oluşması muhtemel risklere karşı dikkatli ve tedbirli davranmasının önemli olduğu konusunda uyarı yapıldı.

Eskişehir'de sıcaklık 38 dereceye ulaşacak
Öte yandan, Eskişehir'de en yüksek hava sıcaklığının Sarıcakaya ilçesinde 38, Mihalgazi'de ise 37 dereceye kadar ulaşacağı değerlendiriliyor.

 

Eskişehir için kritik açıklama geldi! Cehennem sıcakları kapıda... 4 dereceye kadar artış yaşanacak - Resim : 2