Ete indirim geliyor! Cumhurbaşkanı duyurdu! Tarım Kredi Kooperatifi marketlerinde indirim açıklaması!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamasına göre, Tarım Kredi Kooperatifi marketlerinde et başta olmak üzere birçok temel gıda ürününde indirim yapılacak! Cumhurbaşkanı geçtiğimiz günlerde, Tarım Kredi Kooperatifi marketlerinin kar amaçlı olmadığını vurgulayarak fiyatlarda indirime gidilmesi talimatını vermişti.

Ete indirim geliyor! Cumhurbaşkanı duyurdu!

İlk faaliyetine 2017 yılında başlayan Tarım Kredi Kooperatifi marketleri, şubelerinde kendi tesislerinde ürettiği ya da çiftçi kooperatifleri tarafından üretilen ürünleri tüketicilerle buluşturuyor. 

Edinilen bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yurttaşların enflasyona ezdirilmeyeceğini belirtirken, bunun için Tarım Kredi Kooperatifleri'nin fiyatlarını düşürmesini istedi. Özellikle et fiyatlarında indirim yapılması gerektiğini belirten Erdoğan, Kirişçi’ye, “Tarım kredi kooperatifleri kâr amaçlı kurulmadı, fiyatları düşürün, vatandaş daha uygun fiyata alabilsin” talimatı verdi.

Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde Devlet Su İşleri'nin (DSİ) yapımını gerçekleştirdiği 34 hidroelektrik santralinin açılış törenine katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları şu şekilde:

"Marketlerde benim vatandaşımı dara sokanlar, talimatı aldılar, bundan böyle koyun, kuzu etinden yüzde 25 indirim bunu başlattık. Bu sabah Tarım Kredi Kooperatifi Başkanı'yla da konuştum. Büyükbaş hayvanlarda da yüzde 30-35 indirimle onların da satışına başlayacağız. Ülkemizin her yerinde malum koyun-kuzu geçerli değil. Karadeniz'de daha çok büyükbaş makbuldür. Bu piyasaların dengesini bozanları da hizaya getirecek.1300 tane Tarım Kredi Kooperatifi'nin marketi var. Tarım Kredi'nin diğer ürünlerinde de, şeker, ayçiçek yağ, 30-40 çeşit ürünlerde de süratle indirime gidecek. Sen kar amacıyla çalışmayacaksın, sen başa baş çalışacaksın." dedi.