Faik Öztrak'tan kongre açıklaması: Genel başkanımızın talimatıyla arkadaşlarımızı görevlendirdik

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, olaylı kongrelerle ilgili "Diğer partilerde de olduğu gibi bizim kongrelerimizde de bazen istenmeyen manzaralarla, durumlarla karşılaşılabiliyor. Genel başkanımızın talimatıyla arkadaşlarımızı görevlendirdik. İnceleme sonuçlarına göre de hareket edeceğiz" dedi.

Faik Öztrak'tan kongre açıklaması: Genel başkanımızın talimatıyla arkadaşlarımızı görevlendirdik

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK), Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında parti genel merkezinde toplandı. Parti Sözcüsü Faik Öztrak, toplantının ardından açıklamada bulundu. Öztrak, yılgınlığa teslim olamayacaklarını bildirerek, "Silkinip ayağa kalkacağız. Önceki seçimde eksik yaptıklarımızı giderecek, hatalı yaptıklarımızı düzelteceğiz. Mayıs seçimlerinde istediğimiz sonucu alamadığımız için herkesten çok biz üzüldük. Geçtiğimiz seçimde bizim Cumhurbaşkanı adayımız seçmenin yüzde 48’ini bir araya getirdi." ifadelerine yer verdi.

"YILGINLIĞA KAPILMAYACAĞIZ"
Sözlerini sürdüren Öztrak "Yılgınlığa kapılmayacağız. 100 yıllık bir parti olmanın gururuyla, Atatürk’ün kurduğu parti olmanın sorumluluğuyla hareket edeceğiz. Yenileneceğiz. Bu süreçte etik sınırları aşmayan her tartışmayı, istişareyi, hataların düzeltilmesi, mücadelemizin güçlenmesi için fırsat olarak göreceğiz. Yenilenme sürecimizi bu ruhla sürdürerek, bir demokrasi şöleni olacak kurultayımıza hızla ilerleyeceğiz. Bir yandan da tüzüğümüzden programımıza kadar, parti işleyişiyle ilgili dokümanları yenileyeceğiz'' dedi.

"GENEL BAŞKANIMIZIN TALİMATIYLA ARKADAŞLARIMIZI GÖREVLENDİRDİK"
Öztrak, CHP kongrelerindeki kavga görüntüleriyle ilgili soru üzerine, "Diğer partilerde de olduğu gibi bizim kongrelerimizde de bazen istenmeyen manzaralarla, durumlarla karşılaşılabiliyor. Genel başkanımızın talimatıyla arkadaşlarımızı görevlendirdik. İnceleme sonuçlarına göre de hareket edeceğiz" diye konuştu.