Fatih Erbakan, Cumhur İttifakı'yla ilgili kararını açıkladı

Cumhur İttifakı'na davet edilen Yeniden Refah Partisi'nin Genel Başkanı Fatih Erbakan, konuyla ilgili kararını açıkladı. Erbakan, 14 Mayıs seçimlerinde herhangi bir ittifaka dahil olmayacaklarını söyledi. Öte yandan Erbakan, seçimlerde cumhurbaşkanı adayı olarak başvuru yapacağını dile getirdi.

Fatih Erbakan, Cumhur İttifakı'yla ilgili kararını açıkladı

Cumhur İttifakı'na davet edilen Yeniden Refah Partisi'nin Genel Başkanı Fatih Erbakan, konuyla ilgili kararını açıkladı. Erbakan, 14 Mayıs seçimlerinde herhangi bir ittifaka dahil olmayacaklarını söyledi.

Erbakan yaptığı açıklamada, Necmettin Erbakan'ın başbakanlığı döneminde yaptıklarını anlattı.

Fatih Erbakan, "Milli Görüş davasının erleri olarak, 69'da Erbakan Hocamızın taşıdığı ruhla aynı heyecanla Yeniden Refah Partimiz yoluna devam etmektedir. Bu yürüyüşte Yeniden Refah Partimiz büyük mesafe almıştır" dedi.

Erbakan, "Yeniden Refah Partimiz, 14 Mayıs seçimlerine çok ciddi belirleyici bir güç olarak giriyor. 'Film bitmedi, daha yeni başlıyor' demiştik. İşte Yeniden Refah Partisi'nin geldiği nokta bizleri haklı çıkarmaktadır. Milli Görüş davası kıyamete kadar baki kalacaktır. Milli Görüş sancağı asla yere düşmeyecektir" ifadelerini kullandı.

Erbakan, "İlk 100 günde bütün bakanlıklarda yapacağımız icraatlarımız hazır. Makam ve rakam için değil, Allah rızası için çalışan kadrolarımız hazır" diye konuştu.

"50 yıllık tecrübemizle yeniden iktidara geleceğiz" diyen Fatih Erbakan, "Bu milletin yüzünü yeniden Milli Görüşle güldüreceğiz. Son derece kapsamlı istişareler sonucunda 14 Mayıs'ta yapılacak milletvekili seçimlerine ittifaka dahil olmadan girme kararı aldık" dedi.

Fatih Erbakan, Cumhurbaşkanlığı'na adaylığını açıkladı.