Fenerbahçe'den TFF'nin başvuru reddine itiraz!  

Türkiye Futbol Federasyonu; Fenerbahçe'nin, Aytemiz Alanyaspor maçının tekrarı için yaptığı başvuruyu reddetti. Bu kararın ardından Fenerbahçe Basın Sözcüsü Alper Pirşen, Tahkim Kurulu'na başvuracaklarını açıkladı.

Google Haberlere Abone ol

Fenerbahçe Basın Sözcüsü Alper Pirşen, TFF'nin 'kural hatası yok' açıklamasının ardından Tahkim Kurulu'na başvuracaklarını açıkladı.

 Alper Pirşen konuya ilişkin, "Kararları görünce iyi bir gün geçiremiyoruz. Çok üzgün ve kızgınım. Kararın az önce gerekçesi geldi. İnceledik. Gün içerisinde Tahkim'e başvuracağız. En kısa sürede Tahkim'den sonuç bekliyoruz" ifadesini kullandı.

"Dehşete düştüm"

Alper Pirşen, MHK'nin kararını okuduğunda dehşete düştüğünü belirterek, "TFF, kural hatalarında MHK'yi ofsayta düşürmemek için ne derlerse onu yapıyorlar. Bir tek Kasımpaşa - Beşiktaş maçında tersine çevirdiler. TFF tarihinde bunun dışında uygulama yok. MHK'nin gerekçesini okudum. Dehşete düştüm" şeklinde konuştu.

"Hakemlerimiz çok kötü"

Pirşen sözlerini, "Konu oyuncunun ofsayt olup olmaması değil hakem yorumu devreye girer.' demişler. Konu kuralın yanlış uygulanması. Bu karar ofsayt çizgisiyle verilemez. Konu açık ofsayt diyorlar. Tamam ofsayt ama kural başka. Hakemlerimiz çok kötü. Kural eksikliği, kritik hatalar her türlü sıkıntılar her hafta oluyor. Lig'deki Samsunspor-İstanbulspor maçında yanlış oyuncuya kart gösterip kırmızı kartla oyundan atıyor. Ek raporla buradaki ayıbı örttüler. Ayıp. Böyle devam edecekse gelecek sezon yabancı hakem gelsin. Fenerbahçe'nin bu sezon 15 puanı hakem kararlarıyla gasp edildi" cümleleriyle tamamladı.