Fenerbahçe’den Oosterwolde’ye yapılan müdahaleye tepki: “Sokak kavgası mı futbol maçı mı?"

Fenerbahçe, Adana Demirspor ile oynanan maçta Jayden Oosterwolde’ye yapılan müdahale sonrası rakip takım futbolcusu Rodrigues’in kart görmemesine tepki gösterdi. “Sokak kavgası mı futbol maçı mı?” başlığıyla yayınlanan açıklamada, “Maçın hakeminin pozisyonu göremediğini, yan hakemin de göremediğini ve hatta 4. hakemin de göremediğini bir şekilde kabul etsek dahi VAR’ın devreye girerek bu kararı düzeltmek yönünde hiçbir adım atmamasını nasıl karşılamalıyız?" denildi.

Fenerbahçe’den Oosterwolde’ye yapılan müdahaleye tepki: “Sokak kavgası mı futbol maçı mı?"

Trendyol Süper Lig’in 12.hafta müsabakasında Fenerbahçe ile Adana Demirspor 0-0 berabere kaldı. Maçın 73.dakikasında Jayden Oosterwolde ile Belhanda arasından yaşanan gerginliğin ardından saha bir anda karıştı.

RODRIGUES KART GÖRMEDİ

İki futbolcunun yanına gelen Adana Demirsporlu Kevin Rodrigues, Oosterwolde’yi müdahalesiyle yere düşürmesine karşın hakem Halil Umut Meler bu pozisyonda kartına başvurmamış, sadece Belhanda ve Oosterwolde’ye sarı kart göstermişti. Fenerbahçe Spor Kulübü hakemin bu kararına tepki gösterdi.

Fenerbahçe’den Oosterwolde’ye yapılan müdahaleye tepki: “Sokak kavgası mı futbol maçı mı?" - Resim : 1

FENERBAHÇE'DEN HAKEM KARARLARINA TEPKİ

Yapılan açıklamada VAR hakemi Suat Arslanboğa’nın pozisyona karışmamasına dikkat çekildi. “Sokak kavgası mı futbol maçı mı?” başlığıyla yayınlanan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Dün, Adana Demirspor ile deplasmanda oynadığımız maçın 73. dakikasında rakip futbolcu Rodrigues’in, oyuncumuz Oosterwolde’ye karşı yaptığı hareket sonrasında yine garip bir hakem kararına maruz kaldık.

Son olarak dünkü pozisyondan hareketle oynadığımız maçlardaki hakem kararlarının, hatalı tanımının çok ötesinde olmasını sorgulamamız normal değil mi?

Maçın hakeminin pozisyonu göremediğini, yan hakemin de göremediğini ve hatta 4. hakemin de göremediğini bir şekilde kabul etsek dahi VAR’ın devreye girerek bu kararı düzeltmek yönünde hiçbir adım atmamasını nasıl karşılamalıyız?

Fenerbahçe’den Oosterwolde’ye yapılan müdahaleye tepki: “Sokak kavgası mı futbol maçı mı?" - Resim : 2

Giderek artan ve tamamen lig yarışını etkileyen bu yanlış kararların maç maç yoğunlaşmasının sorumluluğunu alacak bir kurum ya da kişi var mıdır?

Bu durum daha ne kadar normalleştirilecektir? Durumun daha net anlaşılması için; Türk futbolu adına konuşan, yazan, çizen, izleyen ve GÖREBİLEN taraflı tarafsız herkesin ortak noktada buluştuğu pozisyona dair yorumları, “GÖRMEYENLERİN” bilgi ve dikkatine sunuyoruz.”