Fenerbahçe’nin Brezilyalı yıldızı Fred’den önemli açıklamalar! Galatasaray'dan teklif aldı mı?

Fenerbahçe’nin Brezilyalı futbolcusu Fred, sarı lacivertli takıma transfer sürecinde Galatasaray’dan teklif alıp almadığına ilişkin olarak, “İlgilenen başka kulüpler de vardı, süreci menajerim yürüttü. Menajerim üzerinden bazı teklifler vardı. Kaç kere aradıklarını bilmiyorum ama teklif olduğu doğru. Ben bu büyük kulübe gelmeyi tercih ettim” dedi. Fenerbahçe’deki hedefine ilişkin konuşan Fred, “Fenerbahçe tarihinde önemli bir oyuncu olmak ve kupalar kazanmak istiyorum” ifadesini kullandı.

Fenerbahçe’nin Brezilyalı yıldızı Fred’den önemli açıklamalar! Galatasaray'dan teklif aldı mı?

Fenerbahçe’nin İngiliz ekibi Manchester United takımından kadrosuna kattığı Brezilyalı orta saha futbolcusu Fred, Samandıra Can Bartu Tesisleri’nde düzenlenen basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Yıldız futbolcu Fenerbahçe’ye transfer olmadan önce Galatasaray’dan teklif alıp almadığı sorusuna yanıt vererek, “İlgilenen başka kulüpler de vardı, süreci menajerim yürüttü. Menajerim üzerinden bazı teklifler vardı. Kaç kere aradıklarını bilmiyorum ama teklif olduğu doğru. Ben bu büyük kulübe gelmeyi tercih ettim” dedi.

Fenerbahçe’nin Brezilyalı yıldızı Fred’den önemli açıklamalar! Galatasaray'dan teklif aldı mı? - Resim : 1

“BU BÜYÜK KULÜPTE OLDUĞUM İÇİN ÇOK MUTLUYUM”

Fred’in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Bu büyük kulüpte olduğum için çok mutluyum. Buraya gelmem için büyük çaba sarf eden başkanımız ve yönetimimize teşekkür ediyorum. Çok büyük bir kulüp burası. Güzel bir ülkedeyim. Her şey iyi gidiyor. Kendimi iyi hissediyorum. Herkes beni en iyi şekilde karşıladılar. İlk izlenimlerim çok güzel. Umarım üzerine koyarak devam ederim. Fenerbahçe çok büyük bir kulüp. Türkiye'den başka kulüplerden ve İngiltere'den de ilgi vardı. Ancak Fenerbahçe, bana fikirlerini ve projelerini anlatınca buraya gelmek istedim. Taraftarlar da bu kararımı etkiledi, bu tercihten dolayı çok mutluyum.

“YAVAŞ YAVAŞ MAÇ RİTMİMİ BULACAĞIM VE YÜZDE 100'E ULAŞACAĞIM”

Atmış olduğum gol iptal edildi ama güzel bir gol oldu. O gol sayılsaydı benim için harika bir başlangıç olurdu. Ancak, önemli olan benim gol atmam değil o maçtan galip ayrılmış olmamız. Zor bir maçtı. Rakibimiz çok iyi savunma yaptı. Onlar da kazanmayı çok istediler. Biz takım olarak iyi oynadık ve istediğimiz galibiyeti aldık. O maçta henüz maç ritmim yoktu. 90 dakika oynamak istememe rağmen mümkün değildi. Yavaş yavaş maç ritmimi bulacağım ve yüzde 100'e ulaşacağım.

Twente maçı bizim için iyiydi. Twente de iyi takım, maça iyi başladılar, öne geçtiler ama biz sonucu lehimize çevirdik. Kırmızı karttan sonra işler daha kolay oldu ama bitmiş değil. İkinci maç zor olacak. Turu geçmek istiyoruz. Konferans Ligi'ni kazanmak istiyoruz. Fenerbahçe için farklı bir hedef söz konusu olamaz. Alex, Roberto Carlos, Deivid gibi birçok Brezilyalı bu kulüpte oynadılar, isimlerini tarihe yazdırdılar. Ben de bunu çok istiyorum. Fenerbahçe tarihinde önemli bir oyuncu olmak ve kupalar kazanmak istiyorum.

Fenerbahçe’nin Brezilyalı yıldızı Fred’den önemli açıklamalar! Galatasaray'dan teklif aldı mı? - Resim : 2

GOL SEVİNCİNDE HANGİ ŞARKININ ÇALINMASINI İSTİYOR

Ben gol atarsam 'Samba' çalsın isterim ama benim için önemli olan şey, çalan müzik değil takımın kazanması. Uzun yıllardır Fenerbahçe şampiyon olamıyor, bunun öneminin farkındayız. Bunun için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Bu hepimiz için çok önemli. Biz doğru yoldayız. Birlik içinde yola devam ediyoruz. Umarım bizim için iyi bir sezon olur. Oynadığım ilk maçta elimden gelenin en iyisini yaptım ama hala takım arkadaşlarıma, oynadığımız sisteme alışmam gerekiyor.