Fenomen soruşturmasında Neslim Güngen'in 'para kasası' olduğu iddia edilen iş insanı Gökhan Göz firari olarak aranıyor!

Neslim Güngen ve İnanç Güngen'in gözaltına alındığı kara para soruşturması kapsamında, para kasasının, daha önce Şile’de bir restoranda silah teşhirinde bulunan ve ihbar üzerine lokantaya giden polis ekiplerinin önünde silah sallayan iş insanı Gökhan Göz olduğu öğrenildi. Gökhan Göz’ün, adresinde bulunamadığı ve firari olarak arandığı aktarıldı. Göz’ün soruşturma dosyasında da adının ‘şüpheli’ sıfatıyla yer aldığı kaydedildi.

Fenomen soruşturmasında Neslim Güngen'in 'para kasası' olduğu iddia edilen iş insanı Gökhan Göz firari olarak aranıyor!

İstanbul merkezli 25 ilde fenomenlere yönelik yürütülen kara para aklama soruşturması kapsamında gözaltına alınan Neslim Güngen’in para kasasının, daha önce Şile’de bir restoranda silah teşhirinde bulunan ve ihbar üzerine lokantaya giden polis ekiplerinin önünde silah sallayan Gökhan Göz olduğu öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre, İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından kara para aklama ve nitelikli dolandırıcılık suçu kapsamında yürütülen soruşturma doğrultusunda çok sayıda kişiyi yakın takibe almış, Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) raporu ile 25 ilde eş zamanlı operasyon düzenlenmişti.

Fenomen soruşturmasında Neslim Güngen'in 'para kasası' olduğu iddia edilen iş insanı Gökhan Göz firari olarak aranıyor! - Resim : 1

Sosyal medya fenomenlerinin banka hesap hareketleri, bağlantılı oldukları kişi ya da kişiler geniş çaplı olarak incelenirken önceki gün güzellik merkezi sahibi Neslim Güngen ile eşi İnanç Güngen ve beraberindeki 63 şüpheliye yönelik yapılan baskınlarda 61 kişi yakalanmıştı.
134 adrese yönelik düzenlenen operasyonda Neslim Güngen, eşi İnanç Güngen ile çok sayıda kişi "Suç İşlemek Amacıyla Örgüt Kurma, Suçtan Kaynaklanan Malvarlığın Değerlerini Aklama, Resmi Belgede Sahtecilik ve Nitelikli Dolandırıcılık" suçlarından gözaltına alınmıştı.

Fenomen soruşturmasında Neslim Güngen'in 'para kasası' olduğu iddia edilen iş insanı Gökhan Göz firari olarak aranıyor! - Resim : 2

NESLİM GÜNGEN'İN PARA KASASININ İŞ İNSANI GÖKHAN GÖZ OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI

Emniyet ekipleri tarafından teknik takibe alınan şüphelilerin tape kayıtlarına göre, eşiyle boşanma aşamasında olan Neslim Güngen’in para kasasının, iki yıl önce Şile’de bir restoranda silah teşhirinde bulunduğu ihbarı üzerine lokantaya giden polis ekiplerinin önünde silah sallayan iş adamı Gökhan Göz olduğu kaydedildi.

Fenomen soruşturmasında Neslim Güngen'in 'para kasası' olduğu iddia edilen iş insanı Gökhan Göz firari olarak aranıyor! - Resim : 3

O tarihlerdeki görüntüleri sosyal medyada büyük tepki çeken şüpheli Göz’ün, bir süre magazin dünyasında da adı sıkça anılmıştı. Neslim Güngen’in ‘gizli para kasası’ olduğu ileri sürülen iş adamı Gökhan Göz’ün, adresinde bulunamadığı ve firari olarak arandığı aktarıldı. Göz’ün soruşturma dosyasında da adının ‘şüpheli’ sıfatıyla yer aldığı kaydedildi.