Formula 1 İstanbul GP iptal edildi

Geçtiğimiz yıl Hamilton'un şampiyonluğunu ilan ettiği Formula 1 Türkiye Grand Prix'i 2021 yılında da takvime dahil edilmişti. İstanbul Park'taki yarış 11-13 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecekti ancak Formula 1 2021 Türkiye Grand Prix'inin iptal edildiği öğrenildi.

Formula 1 İstanbul GP iptal edildi

Geçtiğimiz yıl Hamilton'un şampiyonluğunu ilan ettiği Formula 1 Türkiye Grand Prix'i 2021 yılında da takvime dahil edilmişti. Kanada'da artan koronavirüs vakaları nedeniyle hükümet ve F1 yönetimi yarışı iptal etme kararı aldı.

Bakü Grand Prix'inden önce gerçekleşmesi gereken yarış, en iyi lojistik destek ve Türkiye'nin yarışı yeniden organize etme isteği nedeniyle Türkiye'ye verildi.

InterCity İstanbul Park'ta koşulacak yarış, 11-13 Haziran'da gerçekleştirilecekti. Ancak Formula 1'de 2021 Türkiye GP'si de iptal oldu. Türkiye GP'nin iptal edilmesiyle birlikte Formula 1'de sezon 22 yarış üzerinden devam edecek.

İspanyol gazeteci Noemí de Miguel twitter hesabında yaptığı açıklamada Türkiye Grand Prix'inin iptal edildiğini, Formula 1'in bu sezon 22 yarış üzerinden gerçekleştirileceğini yazdı.

Konuyla ilgili resmi bir açıklama yapılmadı.