Fransız kanaldan skandal harita: Türkiye topraklarını "sözde Kürdistan" olarak gösterdi

Fransız basını, yakın zamanda Paris sokaklarını savaş alanına çeviren terör örgütü PKK'ya yönelik yaptığı haberleri ağızları açık bırakıyor. Fransız yayın kuruluşu France 24, yaptığı paylaşımlarla adeta terör örgütü PKK'nın yayın organı gibi davranıyor. France 24 son yaptığı haberde Türkiye'nin topraklarını "sözde Kürdistan" olarak gösteren harita yayımladı. Bunun haricinde terör örgütü PKK yalnızca Türkiye tarafından terör örgütü kabul ediliyormuş gibi yansıtıldı.

Fransız kanaldan skandal harita: Türkiye topraklarını "sözde Kürdistan" olarak gösterdi

Fransız basını, yakın zamanda Paris sokaklarını savaş alanına çeviren terör örgütü PKK'yı aklama telaşında. Fransız haber kanalı France 24 skandal bir habere imza attı. Hazırladığı özel haberde, Türkiye'nin bir kısmını "sözde Kürdistan" olarak gösteren harita kullandı.
Terör örgütü PKK yandaşları geçen ay Fransa’nın başkenti Paris sokaklarını savaş alanına çevirdi.  

Fransa uzun süre destek verdiği terör örgütünün gerçek yüzü ile tanışsa da ülke basını hala PKK'ya destek vermekten geri durmuyor.

Fransız yayın kuruluşu France 24, terör örgütünün yayın organı gibi davranarak skandal bir habere imza attı. Hazırlanan özel haberde Türkiye'nin bir kısmı "sözde Kürdistan" olarak gösterildi.

Skandal bununla da sınırlı kalmadı.

Terör örgütü PKK yalnızca Türkiye tarafından terör örgütü kabul ediliyormuş gibi yansıtıldı.

Fransız kanaldan skandal harita: Türkiye topraklarını "sözde Kürdistan" olarak gösterdi - Resim : 1
İşte skandal harita...

 

PKK'ya açıktan destek verildi

Avrupa Birliğinin terör örgütleri listesinde de yer aldığına değinilmedi. Eli kanlı terör örgütü PKK'ya açıktan destek verildi.

Skandal haberde sık sık terör örgütü lideri ve paçavralarının da görüntüleri kullanıldı.

12 dakikalık özel haberin, PKK yandaşlarının Paris sokaklarını savaş alanına çevirmesi sonrası, Fransa’da terör örgütüne tepkinin arttığı dönemde yayımlaması dikkati çekti.

Fransa basınının bu tarz haberlerle terör örgütü PKK'ya yönelik kamuoyu tepkisini azaltmayı amaçladığı düşünülüyor. 

KAYNAK: TRT HABER