Futbolda "mavi kart" dönemi başlayacak mı? Futbolun patronu Infantino, son noktayı koydu!

Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA) Başkanı Gianni Infantino, kart gören futbolcunun maç içinde kısa süreli olarak oyundan ihraç eden “mavi kart” önerisine karşı olduklarını kaydetti. Infantino, “Elit seviyede herhangi bir mavi kart olmayacak. Bu bizim için gündemde olmayan bir konudur. Mavi kart diye bir şey yok” dedi.

Futbolda "mavi kart" dönemi başlayacak mı? Futbolun patronu Infantino, son noktayı koydu!

Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA) Başkanı Gianni Infantino, Uluslararası Futbol Birliği Kurulunun (IFAB) İskoçya'daki 138. Yıllık Genel Kurul Toplantısı öncesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Futbolda "mavi kart" dönemi başlayacak mı? Futbolun patronu Infantino, son noktayı koydu! - Resim : 1

MAVİ KART OLMAYACAK

Hakeme itirazda bulunan veya aldatmaya yönelik hareket yapan oyuncuların 10 dakika süreyle ihraç edileceği yönündeki haberler hakkında konuşan Infantino, "Elit seviyede herhangi bir mavi kart olmayacak. Bu bizim için gündemde olmayan bir konudur." dedi.

“BAŞLIK İSTER MİSİNİZ BİLMİYORUM, MAVİ KARTA KIRMIZI KART”

FIFA olarak "mavi kart"a tamamen karşı olduklarını vurgulayan Infantino, "Bu konudan haberim yoktu. Ben FIFA başkanıyım ve FIFA'nın IFAB'da söz sahibi olduğunu düşünüyorum. Başlık ister misiniz bilmiyorum, mavi karta kırmızı kart." ifadelerini kullandı.

Futbolda "mavi kart" dönemi başlayacak mı? Futbolun patronu Infantino, son noktayı koydu! - Resim : 2

“OYUNUN ÖZÜNÜ VE GELENEĞİNİ DE KORUMAK ZORUNDASINIZ”

Futbolda yeni önerilere saygıyla yaklaşılması gerektiğini kaydeden Infantino, "Ancak bir kere baktığınızda oyunu, oyunun özünü ve geleneğini de korumak zorundasınız. Mavi kart diye bir şey yok.” değerlendirmesinde bulundu.

NE OLMUŞTU?

IFAB'ın mavi kart önerisinin yer aldığı raporu 9 Şubat'ta yayımlamayı planladığı, ancak teklifin basına yansımasının ardından gelen tepkiler üzerine vazgeçtiği öne sürülmüştü.