Fatma Şahin'den ilginç Suriyeli önerisi

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Suriyelilerin korona virüse yakalanma oranının 7'de bir olduğunu iddia ederek, bu durumun araştırılması gerektiğini söyledi.

Fatma Şahin'den ilginç Suriyeli önerisi

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, “Suriyelilerde koronaya yakalanma oranı istatistiksel olarak 7’de 1. Bunun nedeni araştırılmalı” dedi.

Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı sıfatıyla Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında İstanbul’da ‘Herkes için 0 emisyonlu hareketlilik’ etkinliğine katıldı.

Hürriyet'ten Özgür Altuncu'nun haberine göre, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, kendisine sorulan “Gaziantep’te yaklaşık 500 bin Suriyeli arasında koronavirüs oranı nedir?” sorusu üzerine şunları söyledi:

“Bu oran 7’de 1. Bundan da çok memnunuz. Hakikaten yüksek olsa çok daha farklı bir sorunla karşı karşıya kalırız. Bunun bana nedenini soruyorlar. Bir teori, ‘Suriyelilere girişte aşı yapıldı.’ Bu aşılar onları koronaya karşı koruyor. Bağışıklık sistemini güçlendiriyor. İkinci bir nedeni yaşam şekilleri, yedikleri yiyecekler olabilir. Nedeninin bulunması için bilimsel çalışma yapılması gerekiyor.”

Şahin ayrıca 23 bisikletçiye teşekkür belgesi verdi.