Doğum yapan eşini hastanede bıçakladı!

Gaziantep'te cani eş, hamileyken kendisinden ayrılma kararı alan eşini doğum yaptıktan hemen sonra hasta yatağında 7 farklı yerinden bıçakladı. Güldane Y., yoğun bakıma alınırken Ahmet Y. polis tarafından gözaltına alındı.

Google Haberlere Abone ol

Daha dün Emine Bulut'un kocası tarafından bıçaklandıktan sonraki görüntüleri Türkiye'yi derinden sarsarken gece yaşanan olay bir kez daha kan dondurdu. Gaziantep'te aralarında şiddetli geçimsizlik bulunan Güldane Y. ile Ahmet Y. çifti boşanmayı konuştu. 3 çocuk annesi genç kadın, eşinden ayrılma kararı aldı. Eşi Ahmet Y. ise boşanmak istemiyordu. Hamile olan genç kadın her şeyi göze alarak kocasına ayrılmak istediğini söyledi.

Doğum yapmak için hastaneye giden kadın sağlıklı bir bebek dünyaya getirdikten sonra hastanedeki odasına götürüldü. Eşinin yanına gelen Ahmet Y., 8 yıllık karısına hasta yatağında bıçakla saldırdı ve 7 farklı yerinden bıçaklayarak ağır şekilde yaraladı. Genç kadın yoğun bakım ünitesine alınırken, güvenlik görevlileri tarafından etkisiz hale getirilen Ahmet Y., polis tarafından gözaltına alındı.

Genç kadın yoğun bakımda

Erkek bir çocuk dünyaya getiren ve kocasının bıçaklı saldırısıyla ağır yaralanan anne Güldane Y., aynı hastanede yoğun bakım ünitesine alındı. Şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşanma kararı aldığı için eşi tarafından bıçaklanarak ağır yaralanan talihsiz annenin hastanede yaşam mücadelesi sürüyor. Çocuğunu kucağına alamadan eşinin acımasız saldırısına uğrayan annenin hayati tehlikesinin devam ettiği öğrenildi.

Ablası dehşeti anlattı

Eşi tarafından bıçaklanan Güldane Y.’nin ablası Seda G., olay anını anlatarak, “Kardeşim şiddetli geçimsizlik yüzünden 6 ay önce annemin evine geldi. Bu sırada zaten eşiyle görüşmüyordu ve boşanma davası açmıştı. Dün de hastanede öğleden sonra doğum yaptı. Biz de eşine haber verelim istedik. Önce eşi annesiyle birlikte geldi. Bu sırada sıkıntı çıkarmadan gittiler. Akşam 11 sıralarında tekrar geldiler. Bu sırada olaylar kargaşaya, bağrış çağrışa dönüştü. Eşi kardeşimi tehdit etmeye başladı. Eşi, 'benden boşanırsan seni öldürürüm' dedi. Biz bu sırada bunu sakinleştirmeye çalıştık ama şahıs daha da sinirlendi.

Tam bu arada belindeki bıçağı çıkardı, bıçağı eliyle havadan kardeşimin göğsüne saplayacaktı. Ben bu esnada müdahale ettim. Ben tutmasaydım kardeşimi öldürecekti. Tutmama rağmen kardeşimi 7 yerinden bıçakladı. Kardeşimin 4 dişi kırıldı. Ben tutamadım artık, güvenlik görevlilerini çağırdım, polis çağırmalarını istedim. Bıçağı bırakmasını istedim. Bıçağı yere attı, ben bu adamı dışarı attım. Kardeşim ağır yaralandı. Şu an hayati tehlikesi devam ediyor” dedi.

Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürdürülüyor.