Dilber Argın, 7 saat işkenceye maruz kaldı, tecavüze uğradı

Sevdiği adam tarafından metruk bir binaya götürüldü. Dövüldü, kafasında şişeler kırıldı, tecavüze uğradı... Öldü diye bırakıldı, yaşamaya devam etti. Dilber Argın yaşadığı dehşeti anlattı: M.A.K. bana burada Gülşah adında bir kadını öldürdüğünü söyledi...

Gaziantep'te yaşanan olay kan dondurdu. 37 yaşındaki Dilber Argın isimli kadın 2019 yılının mayıs ayında Gaziantep E Tipi Kapalı Cezaevi'ne girdikten sonra hayatı tamamen değişti. Kendisi gibi mahkum olan M.A.K. ile hastanede tanışmasının ardından sivil hayatta sevgili olan Dilber Argın, M.A.K'ın içindeki canavarın ortaya çıkmasıyla hayatının kabusunu yaşadı.

Dilber Argın, sevgilisi ile gittiği metruk binada korkmaya başladığında M.A.K. isimli şahıs ona bulundukları yerde Gülşah adında bir kadını nasıl öldürdüğünü anlatıyordu. Dilber Argın gitmek, görüşmeyi bitirmek istedi ancak M.A.K. bu teklif sonrasında adeta çılgına döndü ve önce Dilber Argın'ın boğazına bıçak dayadı. İşte o andan sonra yaşananlar...

İstanbul'da yaşayan ve 1 sene önce cezaevine giren Dilber Argın, hastanede tanıştığı ve kendisi gibi hükümlü olan M.A.K. tarafından götürüldüğü metruk bir evde öldüresiye darp edildi. Kafasında 4 şişe kırılan Dilber Argın, yaklaşık 7 saat boyunca işkence ve tecavüze uğradığını söyledi. Ağrılar içerisinde kıvranan kadın, olay sonrası kaçan M.A.K.'nın yakalanmasını istiyor.

Edinilen bilgiye göre, 2019 yılının Mayıs ayında Gaziantep E Tipi Kapalı Cezaevine giren Dilber Argın (37), yaklaşık 4 ay sonra şiddetli baş ağrısı nedeniyle gittiği Ersin Arslan Devlet Hastanesinde, ayağındaki rahatsızlık nedeniyle hastaneye gelen M.A.K. ile tanıştı. Cezaevinde bulunan hükümlü Dilber Argın 7 ay boyunca M.A.K ile mektuplaştı. Pandemi süreci öncesinde ise Dilber Argın, 1,5 ay sonra da M.A.K, cezaevinden çıktı. İstanbul'a dönen Dilber Argın, burada sosyal medya hesabından kendisini bulan M.A.K. ile tekrar görüşmeye başladı. M.A.K.'nın daveti üzerine, 10 yaşında ve 8 yaşındaki 2 çocuğunu yuvaya yerleştiren Dilber Argın, Gaziantep'e gelerek M.A.K. ile birlikte yaşamaya başladı. M.A.K., 4 gün sonra ailesinin kendisini terk etmesi üzerine Dilber Argın'ı evlerinin yakınındaki metruk bir binaya götürdü. Burada uyuşturucu kullanarak intihar etmek isteyen M.A.K.'yı kurtaran Dilber Argın, bir gün sonra kurtardığı ve sevdiği kişi olan M.A.K. ile metruk binanın bahçesinde oturup sohbet etti. M.A.K., kolundan tutarak içeriye götürdüğü Argın'a geçmişi ile ilgili olduğunu söylediği konuları anlatmaya başladı. Bulundukları evde Gülşah isimli bir kadını öldürdüğünü söyleyen M.A.K., daha sonra Dilber Argın'a onu da öldüreceğini, kurtuluşunun mümkün olmadığını söyleyerek tehdit etti.