Gazze semalarında Hilâl’in jetleri uçmalı

PKK terörünün bitmesi için mücadele etmek ile İsrail zulmünün bitmesi ve İsrail’in 1967 sınırlarına dönmesi için mücadele etmek aynı kapıya çıkıyor.

FETÖ terör örgütünü bitirmek ile Filistin'i özgürlüğüne kavuşturmak aynı denklemin birer parçası.

“Ne alâkası var?” diyenleri duyuyorum.

Alâka kuramıyorlar, çünkü zihinleri işgal edilmiş; tıpkı bazı “bölge devlet yöneticilerinin” zihinlerinin işgal edildiği gibi!

Etkisiz hale getirilen her YPG/PKK terör örgütü üyesi aslında Amerika Birleşik Devletleri’nin eğitip donattığı birer personel ki ABD bunları “dostları” olarak görüyor. Bunu söylemekten de çekinmiyor.

Stratejik müttefikimizin besledikleri tarafından ısırılıyoruz. Sonra, “Ben yapmadım, Miki yaptı” diye saf ayaklarına yatıyorlar.

Gazze’yi kurtarmakla Suriye ve Irak’ın tamamından terör örgütlerini temizleyerek buralarda Türk Bayrağı’nı dalgalandırmak “Büyük Anadolu İdeali'nin haritasında” aynı renklerle işaretlenmiştir.

Bakmayın içerideki parçalı siyasi görüntülere yahut ekonominin geldiği noktadaki tartışmalara!

Küresel ekonomide neler oluyorsa Türkiye’de de bunlar yaşanıyor.

6 Şubat depreminin üzerinden bir yıl bile geçmedi. 50 binden fazla insanımız vefat etti. Bakın bugün depremi neredeyse hiç konuşmuyoruz. Çünkü devletimiz güçlü, yıkılan binaların yenisi yapılıyor ve mağduriyetler adım adım gideriliyor. Dünyada kaç devletin buna gücü yeter?

Vefat edenlere Allah’tan gani gani rahmet, yakınlarına sabırlar dilerim.

Türkiye devlet aklı çok dikkatli hareket ediyor ve öyle de devam etmeli; ancak vatandaşların irade beyanı da haktır.

Gazze’de savaşın daha doğrusu katliamın durması, İsrail’in geldiği gibi gönderilmesi isteniyor.

PKK diye bir örgüt kalmamalı!

Suriye içlerinde PKK’dan temizlenen alanlar güvenli bölge ilan edilmeli, TSK buralarda devriye atmalı, dalgalanan tek bayrak Türk Bayrağı olmalı ve girilen yerlerden çıkılmamalıdır. Tıpkı Fırat Kalkanı, Barış Pınarı ve Zeytin Dalı’nda olduğu gibi!

“Büyük Ortadoğu Projesi” olarak işaretlenen haritaların tamamı “Büyük Türkiye Bölgesi” olarak fiiliyata geçirilecektir.

Bunlar hayal mi?

Hadi ordan!

İsrail kendi kendine haritalar çizer, bir avuç Ermenistan kendi kendine haritalar çizer! Bunları gayet gerçekçi görürler. Fakat Türkiye asırlarca yönettiği bölgelerden terörü temizleyip buraları güvenli bölge yapar ve “hayal” derler!

Mehmetçik’in terör örgütleri sebebiyle 40 yıldır akan kanı sahte miydi?

O kanlar ne kadar gerçekse Türkiye halkının kendi öz bölgesindeki hakları da o kadar gerçektir.

“HİLÂFET”

Millet ne vakit tek yürek olmaya başlarsa birileri derhal “şeriat, hilafet, mezhep, laiklik” diye yapay tartışmalar ortaya atıyor.

Türkiye toplumu olarak en büyük eksiğimiz “kavramlaştırma” noktasında cereyan ediyor.

Kelime aynı ama o kelimelere yüklenen anlamlar farklı oluyor.

Yobazlar laiklik dayatması yapıyor, entelektüeller şeriat vurgusu yapıyor; çünkü kavramlar bizde ortak çağrışımlar yapmıyor.

Türkiye’nin dünya düzleminde “ortak mekanizmalar” kurması şarttır. Bunları kavramlaştırması önemlidir. Ortak mekanizmaları Türkiye dışında kurabilecek bir güç yoktur.

Bilmem anlatabildim mi?

“AKŞENER YİNE CENDEREDE”

İyi Parti'ye; "CHP ile İstanbul ve Ankara'da ortak hareket etsin" diye büyük operasyon çekiliyor!

CHP’yi dizayn etmeye çalışanlar ve kendilerini bu hususta başarılı zannedenler şimdi de İyi Parti’yi dizayn etme peşinde!

Hem CHP'den hem içeriden bir cendere söz konusu!

Büyükşehirlerde aday çıkarması istenmiyor!

İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Bahadır Erdem, “Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’ı neden desteklemiyoruz?” diyerek istifa etti.

Bak şu işe!

“Neden İyi Parti’yi büyütmüyoruz” diyeceği yerde “Neden CHP’yi desteklemiyoruz” diyorlar.

Bakalım Sayın Akşener yine cendereye düşecek mi yoksa "Biz bağımsız tam müstakil bir partiyiz" diyebilecek mi?

SON SÖZ: Gazze yalnız kaldı. “İnsanlar nerede, Müslümanlar nerede?” diye alnından kan akarken ağlayan çocuklar ve kadınlar var. İnsanları katleden İsrail'e karşı her türlü askeri, siyasi ve sosyal tedbiri destekliyorum! Bunu "radikal fikir" olarak söylemiyorum. Esas radikaller çocukları bombayla öldürenlere ses çıkarmayan barbarlardır!