Gazze'de katliam! Siroz hastası 9 aylık bebeğin hayatı tehlikede!

İsrail'in Gazze'ye başlattığı katliamlar sürerken siroz hastası 9 aylık Filistinli bebeğin hayatı, kaldığı hastanedeki elektrik kesintisi nedeniyle tehlike altında.

Gazze'de katliam! Siroz hastası 9 aylık bebeğin hayatı tehlikede!

İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik başlattığı, bölgeyi büyük yıkıma uğratan ve soykırıma varan saldırılar, işgal ve abluka 241 gündür devam ediyor.

Bombardıman altında hayatta kalabilen Filistinliler ise enkaza dönen Gazze'deki hastanelerdeki imkansızlıklar nedeniyle en temel hakları olan sağlık hizmetlerinden yoksun.

9 AYLIK BEBEĞİN HAYATI TEHLİKEDE

İsrail Gazze Şeridi'nde siroz hastası 9 aylık Filistinli bebeğin hayatı, kaldığı hastanedeki elektrik kesintisi nedeniyle tehlike altında.

İsrail'in katliamlar yaparak tüm sektörleri ve kurumları işlemez hale getirdiği Gazze Şeridi'nin Deyr el-Belah kentinde bulunan Aksa Şehitleri Hastanesi'nde de yakıt yetersizliği nedeniyle hastalar tedavi göremiyor.

Hastane yönetimi 27 Mayıs'ta yaptığı yazılı açıklamada, İsrail ordusunun, hastaneye yakıt girişine engel olduğu ve bir haftadan kısa bir süre zarfında bunun ikinci kez tekrarlandığını belirtmiş, yakıt sıkıntısı nedeniyle sağlık hizmetlerinin duracağı ve sağlık felaketi yaşanacağı uyarısı yapmıştı.

Sağlık hizmetlerini sürdürebilmek için günlük 4 bin ila 5 bin litre yakıta ihtiyaç duyulan hastanede saatler süren elektrik kesintisinin ardından, 15 bin litre yakıtın sağlanmasıyla yeniden hizmet verilmeye başlanmıştı.