Gece yarısı kanlı pusu! Otomatik silahlarla cipi taradılar! 3 ölü, 2 yaralı

Mardin'de seyir halindeki Irak plakalı cipe kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından saldırı düzenlendi. Otomatik silahların kullanıldığı saldırıda, 3 kişi hayatını kaybetti 2 kişi de ağır yaralandı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Gece yarısı kanlı pusu! Otomatik silahlarla cipi taradılar! 3 ölü, 2 yaralı

Mardin'de yabancı plakalı bir cipe gece yarısı kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce otomatik silahlarla saldırı düzenlendi. Çok sayıda kurşunun isabet ettiği cipte 3 kişi hayatını kaybetti, 2 kişi de ağır yaralandı.

Gece yarısı kanlı pusu! Otomatik silahlarla cipi taradılar! 3 ölü, 2 yaralı - Resim : 1

Olay, saat 01.00 sıralarında Artuklu ilçesine bağlı kırsal Yeniköy Mahallesi mevkisinde meydana geldi. Artuklu ilçesinden, Nusaybin ilçesi istikametine seyir halinde olan ve içerisinde 5 kişinin bulunduğu Irak plakalı cipe, yol üzerinde pusu kuran kişiler tarafından otomatik silahlarla saldırı düzenlendi. Çok sayıda kurşunun isabet ettiği cip, bir süre kontrolsüz şekilde ilerledikten sonra kara yolu üzerinde durdu. Saldırganlar ise kaçtı.

Gece yarısı kanlı pusu! Otomatik silahlarla cipi taradılar! 3 ölü, 2 yaralı - Resim : 2

Yoldan geçen sürücülerin ihbarı ile olay yerine sağlık ve jandarma ekipleri sevk edildi. Jandarma yol üzerinde güvenliği sağlarken, sağlık ekiplerinin yaptığı kontrolde cipte bulunan 3 kişinin yaşamını yitirdiği belirlendi. Ağır yaralı olduğu anlaşılan 2 kişi ise ilk müdahalelerinin ardından hastaneye kaldırılarak tedaviye alındı. Saldırıda hayatını kaybedenlerin cansız bedenleri de otopsi için hastane morguna götürüldü.

Gece yarısı kanlı pusu! Otomatik silahlarla cipi taradılar! 3 ölü, 2 yaralı - Resim : 3

Jandarmanın olay yerinde yaptığı incelemede saldırıya uğrayan cipte çok sayıda kurşun izine rastlanıldı. Saldırıyla ilgili soruşturma başlatıldı.