Midyeci Ahmet, çalışanlarına dövize endeksli maaş ödeyecek: En düşük ücret 712 euro

Geçtiğimiz aylarda boşandığı eşiyle yaşadığı mal paylaşımı nedeniyle gündeme gelen Midyeci Ahmet sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımında çalışanlarına dövize endeksli 712 euro maaş vereceğini açıkladı

Midyeci Ahmet, çalışanlarına dövize endeksli maaş ödeyecek: En düşük ücret 712 euro

Midyeci Ahmet isimiyle marka bilinirliliği kazanan Ahmet Çiçek, çalışanlarına dövize endeksli maaş ödeyeceğini duyurdu. "Avrupa'da yaşayan insanlardan kendilerini geri hissetmesin" ifadelerini kullanan Çiçek, İstanbul İkitelli ve Yunanistan'da bulunan fabrikalarında çalışanlara minimum 712 euro yani 13 bin TL maaş vereceğini açıkladı.

"Minimum 712 euro maaş"

Konuyla alakalı Instagram hesabından paylaşım yapan Midyeci Ahmet, " Yunanistan'daki fabrikamızda çalışan arkadaşlarımız 712 euro alıyor. İstanbul'da İkitelli fabrikamızda çalışan arkadaşlarımız da minimum 712 euro alacak. Evet yanlış duymadınız bundan sonra Midyeci Ahmet ailesinde çalışan iş arkadaşlarımız, dövize endeksli maaş alacaktır. Bizimle çalışan arkadaşlarımızın maaşları erimeyecek. Avrupa'da yaşayan insanlardan kendilerini geri kalmış hissetmeyecekler ve hak ettiklerini alacaklar. Çok mutluyum uzun zamandır yapmak istediğim bir şeydi. Hayırlı uğurlu olsun umarım benzeri değişiklikleri yapabilecek güçteki işletmelere örnek ve ilham oluruz. Her şey vatan için, sizi seviyorum. Bundan sonra Midyeci Ahmet'te döviz bazlı maaş" dedi.

Birçok ülkede şubesi var

Avrupa'da üretim tesisi olarak Yunanistan'da fabrika kuran Midyeci Ahmet, Türkiye'nin yanı sıra Dubai, İngiltere, Katar, Bahreyn, Mısır, Suudi Arabistan, Almanya ve Yunanistan'da da şubeler açtı.