Selçuk Özdağ ile Orhan Uğuroğlu saldırısında flaş iddia!

Ankara'da yaşanan iki saldırı hakkında flaş bir iddia ortaya atıldı. Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ ile Orhan Uğuroğlu'na saldırılanların aynı kişiler olduğu iddia edildi.

Google Haberlere Abone ol

Yeniçağ Gazetesi Ankara Temsilcisi Orhan Uğuroğlu'na yapılan saldırı ile ilgili 3 kişi gözaltına alındı.

Yeniçağ Gazetesi'nin haberine göre; Gelecek Partili Selçuk Özdağ ile Orhan Uğuroğlu'na saldırılan aynı kişiler olduğu iddia edildi.

Emniyet yetkilileri, Uğuroğlu’nun evinin karşısındaki dükkandaki kamera görüntülerinden şahısları tespit etti.

Ankara'da bugün iki saldırı yaşandı. Önce Öğlen saatlerinde Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ cuma namazına gitmek için çıktığı evinin önünde saldırıya uğradı.

Saldırıda yaralanan Özdağ hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. 

 Özdağ saldırı anı ile ilgili, "Beş kişiydiler. İkisi sopalarla vururken, biri silah tutuyordu. Silah çekersem belki ateş edecekti. Kafamdan kanlar akmaya başladı" dedi.

İkinci saldırı ise Yeniçağ Gazetesi'nin Ankara Temsilcisi Orhan Uğuroğlu'na karşı gerçekleşti.  Uğuroğlu, arabasına bineceği sırada arkadan gelen 3 kişilik bir grubun saldırısına uğradı.

Saldırganların 34 plakalı bir araba ile geldiği belirtilirken, Emniyet'te ifade veren Uğuroğlu'nun sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Uğuroğlu ifadesinde saldırganların, "MHP'den geliyoruz. MHP'yi eleştirme. Ülkücüler bunun hesabını sorar" dediğini söyledi.

Diğer yandan Emniyet yetkilileri, Uğuroğlu’nun evinin karşısındaki dükkandaki kamera görüntülerinden şahısları tespit etti.

Uğuroğlu'na saldırı ile ilgili 3 kişinin gözaltına alındığı öğrenilirken, Gelecek Partisi Genel Başkan yardımcısı Selçuk Özdağ’a saldıran kişilerle Uğuroğlu’na saldırın kişilerin aynı şahıslar olduğu iddia edildi. 

Uğuroğlu ifadesinin ardından Emniyet'ten İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz ile birlikte çıktı.