Girlevik Şelalesi'nde kış güzelliği

Erzincan'ın Çağlayan beldesinde bulunan Girlevik Şelalesi hafta sonu gerçekleşen kar yağışı sonrası beyaz örtü altına girdi. Her mevsim ayrı bir güzelliğe sahip olan şelale kış mevsiminde yine yerli ve yabancı turistlerin beğenisini kazanmayı başardı.

Girlevik Şelalesi'nde kış güzelliği

Erzincan'ın Çağlayan beldesinde yer alan Girlevik Şelalesi haftasonu etkili olan kar yağışı sonrası beyazlar içinde kaldı. Her mevsim yoğun ziyaretçi akınına uğrayan bölge kış mevsiminde de geleneğini bozmadı. Doğal güzelliği ile yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken şelale güzelliği ile adeta herkesi büyüledi.

KARTPOSTALLIK MANZARALAR

Erzincan'da, doğal güzelliğiyle öne çıkan Girlevik Şelalesi'nde, kar yağışının ardından kartpostallık manzaralar oluştu. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğünce tescillenen alanlar içerisinde yer alan Girlevik Şelalesi, 21 Ekim 2020 tarihinde "Doğal Sit-Nitelikli Doğal Koruma Alanı" olarak tescil edilmesinin ardından ziyaretçilerini cezbediyor.

 

Girlevik Şelalesi'nde kış güzelliği - Resim : 1

HER MEVSİM AYRI GÜZEL

Kent merkezine 35 kilometre uzaklıkta yer alan Kalecik köyündeki 9 kaynak suyunun birleşmesiyle oluşan Girlevik Şelalesi, ziyaretçilerine her mevsim ayrı güzellik sunuyor.
Geçtiğimiz Pazar günü yağan kar yağışı ile beyaza bürünerek adeta gelinliğini giyen şelalede, hava sıcaklığının gece sıfırın altında 5 dereceye kadar düşmesi nedeniyle buz sarkıtları da oluştu.

Yazın serin havası ve çevresindeki yemyeşil bitki örtüsüyle, kışın da kar ve buzla bütünleşen eşsiz manzarasıyla ziyaretçilerin ilgisini çeken şelale, güzel görüntüler oluşturdu.

Şelaleyi ziyaret eden vatandaşlardan Erkan Adem, "Buranın çok güzel bir doğası var, şelale çok güzel görünüyor. Karın yağmasıyla da harika bir manzara oluştu. Herkesi bu güzelliği görmeyi tavsiye ederim, adeta görsel şölen sunan şelaleye gelen ziyaretçiler yazın ayrı güzel, kışın ayrı güzel bu eşsiz manzarayı herkesin gelip görmesi gerekir" dedi.

 

Girlevik Şelalesi'nde kış güzelliği - Resim : 2