Göğüslerinden süt gelmeye başladı

Bir anda göğüslerinden süt gelmeye başlayan adam ne olduğunu anlamak için doktora gittiğinde beyninde tümör olduğu gerçeğiyle yüzleşti.

Göğüslerinden süt gelmeye başladı

Doğu Çin'deki Hangzhou kentinde yaşayan 25 yaşındaki Wang isimli adam, bir anda memeleri büyümeye başlayınca şaşkınlık yaşadı. Kısa süre sonra adamın memelerinden süt gelmeye başlayınca paniğe kapıldı ve soluğu hastanede aldı.

Wang'ın yapılan kontrollerinde beyninde bezelye büyüklüğünde bir tümör olduğu saptandı. Doktorlar beynin tabanındaki hipofiz bezinin iyi huylu bir tümör olduğunu ve bu durumun süt uyarıcı hormon olan prolaktinin aşırı salgılanmasına neden olduğunu açıkladı.

Genç adam kadınlardan daha fazla etkilendiği bu durum nedeniyle seks hormonu olan testosteron azalması da yaşıyor. Wang'ın doktoru Jin, büyüyen memelere dokunduklarında sütün rahatça dışarı çıktığını ifade ederek, hastanın baş ağrısı yaşadığını söyledi.

Hipofiz bezinde tümör aradıklarını ve bezelye büyüklüğündeki 'yaramaz'ı bulduklarını kaydeden doktor Jin, "Tümör vücudunun prolaktin üretmesine neden oldu, bu onun meme bezlerinin gelişmesine neden oldu ve aynı zamanda erektil disfonksiyon da dahil olmak üzere bir dizi soruna yol açtı" dedi.

Wang, vücudundaki değişiklikler nedeniyle çalışmakta dahi zorlandığını belirterek, 25 kilo aldığını ifade etti. Dr Jin, 3 aylık ilaç tedavisinin ardından genç adamın sağlık durumunun iyiye gittiğini kaydetti.