"Görevimiz Tehlike" serisinin son filminin dünya prömiyeri yapıldı

Sinemanın kült aksiyon serilerinden olan Görevimiz Tehlike'nin yedinci filminin prömiyeri İtalya'da yapıldı. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Tom Cruise, neden hâlâ dijital platformlarda yer almadığını da açıkladı.

"Görevimiz Tehlike" serisinin son filminin dünya prömiyeri yapıldı

"Görevimiz Tehlike" serisinin 7'nci filmi Ölümcül Hesaplaşma Birinci Bölüm'ün dünya prömiyeri, bazı aksiyon sahnelerinin çekildiği İtalya'nın başkenti Roma'da yapıldı.

Çekimleri Kovid-19 salgını nedeniyle zaman zaman sekteye uğrayan ve üç senede tamamlanan serinin 7'inci filmi için İtalya'nın başkentinde görkemli bir kırmızı halı töreni düzenlendi.

Roma'nın dünyaca ünlü İspanyol Merdivenleri'ne kurulan kırmızı halıda filmin başrol oyuncusu ABD'li aktör Tom Cruise, İngiliz aktrisler Hayley Atwell ile Vanessa Kirby, İngiliz aktör Simon Pegg, Fransız aktris Pom Klementieff, ABD'li aktör Esai Morales ve filmin yönetmeni ABD'li Christope McQuarrie kırmızı halıda boy gösterdi.

"Görevimiz Tehlike" serisinin son filminin dünya prömiyeri yapıldı - Resim : 1

"BEYAZ PERDE İÇİN FİLMLER YAPIYORUM ÇÜNKÜ..."

Tom Cruise, burada yaptığı açıklamada, "Beyaz perde için filmler yapıyorum çünkü insanların sinemalarda yaşadığı o topluluk duygusunu seviyorum. Farklı kültürlerden insanlar, sinemada bir filmi birlikte yaşayarak izliyorlar. Bu, benim birlikte büyüdüğüm ve bana hayaller kurmam için ilham veren şey" dedi.

Film ekibinin, Roma'nın merkezinde kırmız halıda yer alması büyük ilgi uyandırdı. İspanyol Merdivenleri'nde toplanan kalabalık, film ekibinin kırmızı halıdan geçişini ilgiyle izledi.

Dünyaca ünlü casusluk serisinin 7'nci filminde, insanlık için risk oluşturan tehlikeli silahların kötü niyetli kişilerin eline geçmemesi için mücadele eden ajan Ethan Hunt'ın hikayesi anlatılıyor.

Bu arada, filminin galası için Roma’da bulunan Tom Cruise, İtalya Başbakanı Giorgia Meloni tarafından başbakanlık sarayı Chigi’de kabul edildi. İkilinin görüşmesinin yaklaşık yarım saat sürdüğü basına yansırken, Meloni, Instagram hesabındaki paylaşımında Cruise'u Roma'da ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu belirtti.