Gülseren Budayıcıoğlu kimdir, kaç yaşında? Gülseren Budayıcıoğlu'nun dizi olan kitapları

Son zamanlarda Kırmızı Oda, Doğduğun Ev Kaderindir, Masumlar Apartmanı ve Camdaki Kız ile gündeme gelen Psikiyatri Uzmanı Gülseren Budayıcıoğlu'nun hayatı merak ediliyor. Peki; Gülseren Budayıcıoğlu kimdir, kaç yaşında?

Gülseren Budayıcıoğlu kimdir, kaç yaşında?

Kırmızı Oda, Doğduğun Ev Kaderindir, Masumlar Apartmanı ve Camdaki Kız ile gündeme gelen Gülseren Budayıcıoğlu'nun bir diğer kitabı Kral Kaybederse de dizi olarak izleyiciler ile buluşmaya hazırlanıyor. Peki, Gülseren Budayıcıoğlu'nun hangi kitapları dizi oldu?

GÜLSEREN BUDAYICIOĞLU KİMDİR?

Gülseren Budayıcıoğlu, 1947 yılında Ankara'da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini TED Ankara Koleji'nde tamamladıktan sonra, 1966'da Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne girdi. Tıp öğrenimi sırasında 1968 yılında yayına başlayan TRT televizyonunun açtığı spikerlik sınavını kazanarak TRT'ye kadrolu spiker olarak atandı ve bu kurumda beş yıl boyunca spiker ve Türk müziği programlarında sunucu olarak görev yaptı.

1972'de Tıp Fakültesi'nden mezun oldu, 1973 yılında evlendi ve TRT'den ayrılıp Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Bölümü'ne asistan olarak girdi. 1977'de uzman oldu ve 1982 yılına kadar öğretim görevlisi olarak çalıştı. 1982 yılında üniversitede doçent olmak üzereyken, tercihini hocalıktan değil, doktorluktan yana yaptı ve üniversiteden ayrıldı.

23 yıl Ankara'da serbest hekim olarak çalışan Gülseren Budayıcıoğlu, 2005 yılında yine Ankara'da, en büyük hayalini gerçekleştirerek Türkiye'nin ilk ve tek psikiyatri merkezi olan ve ülkemizdeki her kesimden insanın başvurabileceği "Özel MADALYON Psikiyatri Merkezi"ni kurdu. 2011 yılında ilk baskısı çıkan Hayata Dön dizisi İstanbullu Gelin ismiyle televizyona uyarlandı.

'Camdaki Kız' kitabı ise Doğduğun Ev Kaderindir dizisine ilham kaynağı oldu. Akabinde Kırmızı Oda, Masumlar Apartmanı ve Camdaki Kız dizileri de izleyiciler ile buluştu. Şimdilerde ise Kral Kaybederse kitabı televizyona uyarlanıyor.

GÜLSEREN BUDAYICIOĞLU KİTAPLARI NELERDİR?

  • Madalyonun İçi - Gülseren Budayıcıoğlu
  • Hayata Dön - Gülseren Budayıcıoğlu
  • Kral Kaybederse - Gülseren Budayıcıoğlu
  • Camdaki Kız - Gülseren Budayıcıoğlu
  • Günahın Üç Rengi - Gülseren Budayıcıoğlu