Güncel akaryakıt fiyatları! İşte, 17 Eylül güncel akaryakıt fiyatları...

Akaryakıt fiyatlarıyla ilgili son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Benzine zam mı geldi? Rusya-Ukrayna savaşı brent petrolde dalgalanmalara sebep oldu. 17 Eylül Cumartesi akaryakıt fiyatları ne kadar oldu? Araç sahipleri güncel tabloyu merak etti. İşte, 17 Eylül güncel akaryakıt fiyatları..

Güncel akaryakıt fiyatları! İşte, 17 Eylül güncel akaryakıt fiyatları...

Son dönemlerde yaşanan dolar ve brent petroldeki akılalmaz dalgalanmalar vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Araç sahibi vatandaşlar gelen zamların ardından güncel akaryakıt fiyatlarını araştırıyor. Benzine zam mı geldi? Gündemden eksik olmayan indirim ve zam haberleri sürekli değişiklik gösteriyor.

Güncel akaryakıt fiyatları! İşte, 17 Eylül güncel akaryakıt fiyatları... - Resim : 1

Araç sahipleri artık sabah uyandıklarında güncel akaryakıt fiyatlarına bakıyor. 17 Eylül Cumartesi akaryakıt fiyatları ne kadar oldu? Son bir senede yapılan zamlar araç sahiplerini zora soktu. Dolar kurundaki artışa bağlı olarak brent petrol artışları beraberinde motorin ve benzinde yükselişe neden oluyor. 

Güncel akaryakıt fiyatları! İşte, 17 Eylül güncel akaryakıt fiyatları... - Resim : 2

Döviz kurundaki dalgalanmalar ve brent petroldeki fiyat değişkenliği akaryakıt fiyatlarını direkt olarak etkiliyor. Güne 107 dolar seviyesinde başlayan brent petrolün varil fiyatı yüzde 2,25 değer kaybederek 104 dolar seviyesine düştü. Bu durum da  akaryakıtta yeni bir indirimin olabileceği yönünde gelişmelere sebep olmuştu.

Güncel akaryakıt fiyatları! İşte, 17 Eylül güncel akaryakıt fiyatları... - Resim : 3

İndirim sevinci kısa sürdü

10 Ağustos Çarşamba gününden itibaren geçerli olmak üzere motorine 1 liralık indirim gelmişti. Motorine gelen indirimin sevinci kısa sürdü. Motorine gen son 81 kuruş zam gelmişti. 

Güncel akaryakıt fiyatları! İşte, 17 Eylül güncel akaryakıt fiyatları... - Resim : 4

1 lira 26 kuruş zam

12 Ağustos 2022 Cuma günü 1 lira 10 kuruş zam geldi. Benzinin litresi yapılan son zamla İstanbul'da i 21.13 TL oldu. Akaryakıt sektörü kaynaklarının aktardığına göre, 15 Ağustos Pazartesi gecesi motorinin litre fiyatına 1 lira 26 kuruş zam yapılacak.

Güncel akaryakıt fiyatları! İşte, 17 Eylül güncel akaryakıt fiyatları... - Resim : 5

Motorine indirim geldi

3 Eylül Cumartesi gününden itibaren geçerli olmak üzere benzin grubunda 1 lira 51 kuruş, motorin grubunda 2 lira 41 kuruş fiyat indirimi geldi. 6 Eylül Salı gününden itibaren motorine 70, benzine ise 56 kuruş zam bekliyor. LPG fiyatlarına ise 42 kuruş indirim yapılacağı kaydedildi.

Akaryakıt sektörü temsilcileri 7 Eylül Çarşamba gününden itibaren geçerli olmak üzere motorine bir zam daha geldiğini duyurdu. 77 kuruşluk zammın pompa fiyatlarına yansıyacağı bildirildi. Motorinin litresine 1 lira 14 kuruş indirim geldi. İşte, 17 Eylül 2022 güncel akaryakıt fiyatları...

Güncel akaryakıt fiyatları! İşte, 17 Eylül güncel akaryakıt fiyatları... - Resim : 6

17 EYLÜL 2022 GÜNCEL AKARYAKIT FİYATLARI

İstanbul'da bir litre benzin fiyatı 19,23 TL

İstanbul'da bir litre motorin fiyatı 24,86 TL

İstanbul Avrupa yakasında bir litre LPG fiyatı 11,35  TL oldu.