Hadise’ye ikinci şok! Ünlü besteci Ender Gündüzlü mahkemeye başvurdu!

Aşk Kaç Beden Giyer şarkısının bestecisi Ender Gündüzlü, bir alışveriş sitesinin reklamlarında şarkısının izinsiz kullanıldığı gerekçesiyle Hadise'ye dava açmıştı. İkinci tazminat davasını açan Gündüzlü, ünlü şarkıcıdan 141 bin 885 lira talep etti.

Google Haberlere Abone ol
Kaynak: tv100.com

Aşk Kaç Beden Giyer şarkısının bestecisi Ender Gündüzlü, bir alışveriş sitesinin reklamlarında şarkısının izinsiz kullanıldığı gerekçesiyle Hadise'ye dava açmıştı. Hadiseye tekrar aynı şoku yaşatan Gündüzlü, ünlü şarkıcıdan 141 bin 885 lira talep etti.

"TUTAR NETLİK KAZANDIĞINDAN DAVAYI AÇTIK"

Daha dava sonuçlanmadan ikinci kez mahkeme yoluna giden Gündüzlü, ünlü şarkıcıya yeniden avukatı aracılığıyla tazminat davası açtı. Gündüzlü dilekçesinde, "Ender Gündüzlü'nün davalılardan talep edebileceği en az tazminat tutarının 141 bin 885 lira olabileceği netlik kazandığından davayı açmış bulunmaktayız. Raporlarda, Ender Gündüzlü'nün söz konusu eserdeki sahiplik oranının yüzde 70 olduğu belirtilmiştir. Tüm bu nedenlerle daha önce bin lira talep ettiğimiz Hadise'den şimdi de 141 bin lira 885 lira tazminat istiyoruz" ifadelerine yer verdi.