Hakkari'de sır cinayet: Bir gün önce ziyarete gelmiş

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde bir dairede Fatma Nur Bezen ile Muhammet Uzun silahla vurulmuş halde bulunmuştu. Uzun’un bir gün önce kız arkadaşı olduğu belirtilen Bezen’i ziyaret etmek için ilçeye geldiği belirtildi.

Hakkari'de sır cinayet: Bir gün önce ziyarete gelmiş

Hakkari'nin Yüksekova ilçesi İpekyolu Caddesi’ndeki binada, görevli, dün sabah saatlerinde koridorları temizlerken 4'üncü kattaki dairenin kapısının açık olduğunu fark etti. İçeri seslenen kapıcı, cevap alamayınca girdiği dairede 2 kişinin cansız bedeniyle karşılaştı.

SİLAHLA VURULMUŞ HALDE BULUNDULAR 

İhbar üzerine adrese polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Polisin incelemesinde, silahla vurulan 2 kişinin Konya nüfusuna kayıtlı Fatma Nur Bezen ile Ankara nüfusuna kayıtlı Muhammet Uzun olduğu belirlendi.

Cenazeler Yüksekova Devlet Hastanesi'ne, buradan da otopsi için Hakkari Devlet Hastanesi'ne gönderildi. Otopsilerinin ardından Bezen'in cenazesi Konya'ya, Uzun'un cenazesi ise Ankara'ya gönderildi.

BİR GÜN ÖNCE KIZ ARKADAŞINI ZİYARET ETMEK İÇİN GELMİŞ

Olayla ilgili soruşturma başlatan polis, 5 katlı binada yaşayanların ifadesine başvurdu. Bu arada Ankara nüfusuna kayıtlı Muhammet Uzun'un 1 gün önce kız arkadaşı olduğu belirtilen Fatma Nur Bezen'i ziyaret etmek için ilçeye geldiği belirtildi.

 Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü bildirildi.