Haluk Levent ilk kez açıkladı: Yolda yardımları başka bir kamyona aktardıklarını gördüm

AHBAP'ın kurucusu Haluk Levent deprem bölgesine gönderilen yardımlar konusunda uyarılarda bulundu. Bölgede yardım konusunda kargaşanın olduğunu belirten Levent, "Yolda yardımları başka bir kamyona aktardıklarını gördüm" diyerek uyarılarda bulundu.

Haluk Levent ilk kez açıkladı: Yolda yardımları başka bir kamyona aktardıklarını gördüm

Merkezi Kahramanmaraş olan iki büyük deprem üst üste gerçekleşti. Türkiye tek yürek olup yardım gönderirken AHBAP'ın kurucusu Haluk Levent uyarılarda bulundu. Levent deprem bölgesinde şu anda büyük bir kargaşanın olduğunu belirtti. Levent, “AFAD ile görüşmeden yardım tırlarını yollamayın. Yolda yardımları başka bir tıra aktardıklarını gördüm" dedi. 

BUNU İLK KEZ SÖYLÜYORUM

Haluk Levent, yapılan yardımlarla ilgili açıklamalarda bulundu. Levent yaptığı açıklamalarda "Bir kamyon gördüm, ilk kez söylüyorum. Belen'den aşağı iniyoruz bir kamyon gördüm, yanına bir kamyon daha yanaştı. Biz de duruyoruz. Herhalde iki kamyon muhabbet ediyorlar diye düşündüm. Yardım kamyonu yazıyordu. Birkaç kişi çağırıp gel dediler. Açıp vermeye başladılar. Ben işkillendim. Adamlar Hatay'a gelmeden yardım gitmiş. Şu anda yardım yollamasınlar. Bizler istemeden, AFAD istemeden, herhangi bir kuruluş istemeden yardım yollamasınlar. Onay almış olsalardı o iki kamyon yüklerini boşaltmazdı" dedi.