Hastanede şoke eden olay: 5 saat morgda kaldı bir anda ceset torbasından çıktı

Guetamala’da San Juen de Dios Genel Hastanesi’nde 5 saat süresince morgda kalmasının ardından ceset torbasından çıkan hasta herkesi şoke etti. Doktorlar yaptıkları basın açıklamasında hastanın beyin felcine bağlı bir nöbet geçirdiğini ve yarım saatlik müdahale sonrası hayata geri döndürülemeyince protokol kapsamında morga götürüldüğünü ifade etti.

Hastanede şoke eden olay: 5 saat morgda kaldı bir anda ceset torbasından çıktı

Orta Amerika'da bir ülke olan Guatemala'nın aynı isimli başkentindeki bir hastanede yaşanan olay dünya basınında geniş yankı uyandırdı. İsmi açıklanmayan kadın bir hasta morgda bir anda hareketlenerek ceset torbasından çıkınca herkesi şaşkına çevirdi. Morg görevlileri, bir ceset torbasının içindeki kadını tekerlekli sandalyeyle hastanenin içinden geçirerek doktorlara kadının hâlâ hayatta olduğu konusunda uyarıda bulundu.

Hastanede şoke eden olay: 5 saat morgda kaldı bir anda ceset torbasından çıktı - Resim : 1

YENİDEN ACİL SERVİSE GÖNDERİLDİ

Mynet’in haberine göre doktorlar yaptıkları basın açıklamasında ismi açıklanmayan hastanın beyin felcine bağlı nöbet geçirdiği ve ciddi yetersiz beslenme belirtileri göstererek hayatını kaybettiği ifade edildi. Monitörlere bağlandığında solunum veya beyin aktivitesine dair herhangi bir hareketlenme görülmedi.

Hastanede şoke eden olay: 5 saat morgda kaldı bir anda ceset torbasından çıktı - Resim : 2

Hastanın otuz dakikalık tıbbi müdahalenin ardından öldüğü açıklandı ve belirlenen protokol kapsamında cesedi morga nakledildi. Morgda patologlar genç kadının vücudunda istemsiz hareketler olduğunu fark etti ve kadın tekrar acil servise kaldırıldı.