Her gün 40 derece sıcaklıkta eşek üstünde yola düşüyor. Hayvanların havasız kalmaması için zorlu mesaisini sürdürüyor

Ahırda hayvanların havasız kalmaması için her gün 40 derece sıcaklıkta onları araziye çıkarıyor. Çoban, eşek üstünde önüne kattığı hayvanların hava alması ve otlaması için yüksek sıcaklıklarla yaşam mücadelesini sürdürüyor.

Her gün 40 derece sıcaklıkta eşek üstünde yola düşüyor. Hayvanların havasız kalmaması için zorlu mesaisini sürdürüyor

Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üstünde gittiği Hatay’da hava sıcaklığı gün içerisinde 40 dereceyi buluyor. Sıcakların etkisini her gün biraz daha arttırdığı kentte vatandaşlar, zor anlar yaşıyor. Antakya ilçesinde kendi sürüsünün çobanlığını yapan Murat Kara'da sıcak havaya rağmen ahırda havasız kalan hayvanlarını araziye çıkarıyor. Kara, sürünün kendisin takip edebilmesi için eşek sırtından inmezken, her gün güneşin altında ekmeğini kazanmak için mesaini sürdürüyor.

Her gün 40 derece sıcaklıkta eşek üstünde yola düşüyor. Hayvanların havasız kalmaması için zorlu mesaisini sürdürüyor - Resim : 1

"MECBUREN DIŞARI ÇIKIYORUZ"

Havalar oldukça sıcak olduğuna dikkat çeken Kara, "Hayvanlar içeride duramıyor bizde dışarı çıkarıyoruz. Bizim için biraz zor oluyor ama uğraşıyoruz. Havalar sıcak olduğu için biraz terliyoruz. Ahır daha sıcak olduğu için mecbur dışarı çıkarıyoruz. Bizim hayvanlar alışmış eşeğe. Sürekli yem yedirdiğimiz için eşeği takip ediyorlar. Ben eşeğin sırtındayım onlarda beni takip ediyor, zor oluyor" dedi.