Hesabına bir anda 500 bin TL para geldi, gerçeği karakolda öğrendi

Mersin'de hesabına bir anda 500 bin TL para gelen adam olaydan şüphelenip polise başvurdu. Yapılan çalışmalarda olayın bir dolandırıcılık olduğu tespit edildi. Takipler sonucunda banka hesabının dolandırıcılık amaçlı kullanılmaya çalışıldığını belirleyen polis şüpheliler Ü.S ve Ö.D’yü tespit etti. 2 şüpheli de polis tarafından yakalandı. 500 bin TL’nin ise farklı bir ilde bulunan E.S’ye ait olduğu tespit edildi.

Hesabına bir anda 500 bin TL para geldi, gerçeği karakolda öğrendi

Mersin'de hesabına bir anda 500 bin TL para yatan S.T, durumdan şüphelenip karakola başvurdu. 

ÖNCE PARAYA BLOKE KOYULDU

Bunun üzerine çalışma yapan polis, öncelikle paraya bloke koydurdu ardından izini sürdü. Banka hesabının dolandırıcılık amaçlı kullanılmaya çalışıldığını belirleyen polis şüpheliler Ü.S ve Ö.D’yü tespit etti. 2 şüpheli de polis tarafından yakalandı.

FARKLI BİR KİŞİYE AİT ÇIKTI

Banka kartında bulunan 500 bin TL’nin ise farklı bir ilde bulunan E.S’ye ait olduğu, kedini polis ve asker olarak tanıtan şüpheliler tarafından dolandırıldığı ortaya çıktı. Para gerekli incelemelerin ardından sahibine iade edildi.

Olayla ilgili gözaltına alınan 2 şüpheli adliyeye sevk edildi. Mahkemeye çıkartılan şüphelilerden Ü.S. tutuklanarak cezaevine gönderildi. Diğer şüpheli ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest kaldı.