Hırsız soymaya gitti, takıldı kaldı

Çalıştığı yeri soymaya kalkan İ.A bir türlü başarılı olamadı. İlk denemesinde yakalanan hırsız, tutuklandı. Serbest kalır kalmaz yine aynı yeri soymaya kalktı. Bu kez de binaya girmeye çalışırken demir parmaklıklara takılarak orada kaldı.

Hırsız soymaya gitti, takıldı kaldı

İ.A'nın bu ilk girişi değildi. Daha önce de çalıştığı Osmangazi İlçesi Uluyol Caddesinde bulunan motosiklet tamir atölyesini soymaya kalkmış ancak yakalanmıştı. 10 gün cezaevinde kalan İ.A, çıkır çıkmaz yine yanı şeyi denedi.

33 yaşındaki acemi hırsız oto yıkamanın çatısını kullanarak atölyenin arada bulunan demir parmaklıklarını önce kesti. Sonrasında camları kırarak içeri girmeye çalıştı. Bu sırada 3 metre yükseklikte bulunan kırık camda ayağından asılı kalan İ.A. yaralanarak çığlık atmaya başladı.

 

Genç adam bu esnada devriye görevi yapan Çarşı ve Mahalle Bekçileri tarafından fark edildi. Bekçiler şüphelinin kaçmaması için önlem alıp takviye ekip istedi.

Olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edilirken İ.A.'yı asılı kaldığı yerden çıkaran ekipler yaralı adamı ambulansa bindirerek Bursa Devlet Hastanesine kaldırdı. Dükkan sahibi Ertan Tüzen ise daha önceden elemanı olan ve psikolojik sorunları olduğu için sürekli evden kaçan şahsı görünce şok oldu. İsmail A.'nın evden kaçtığını ve annesinin sürekli oğlunu aradığını belirten Ertan Tüzen, annesini arayarak durumu bildirdi.

Gazetecilerin sorularını cevaplayan iş yeri sahibi Ertan Tüzen, '' Daha önce de bizde çalıştığı zamanlar bizden habersiz gece dükkana gelip çilingir çağırarak kapıyı açtırmış ve zaman zaman mal çalarak devam etmiş. Haberimiz yokken bir gece dükkana geldiğimizde şans eseri yakaladık. 10 gün ceza evinde yattı, sonra çıktı geldi. Yeniden soymaya çalıştı. Fakat yine yakalandı'' dedi. Tüzen eski çalışanı İ. A.'dan şikayetçi oldu. Yaralı olarak hastaneye kaldırılan İ. A.'nın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.