Bakan Soylu duyurdu! Teröristlere darbe üstüne darbe! Eylem hazırlığındaki 2 terörist yakalandı!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Azez Mare bölgesinde, PKK/KCK terör örgütü mensubu, 'Ebu Ali' kod adlı Hasan Najjar'ın 1,8 kilo C-4 plastik patlayıcı canlı bomba yeleği ve mühimmatla yakalandığını duyurdu. Öte yandan Soylu, Murat Karayılan'ın talimatıyla İran üzerinden Türkiye’ye geçen, Seydo Botan Gever kod adlı Mehdi Mıhçı'nın sahte kimlikle İstanbul’da yakalandığını açıkladı.

Bakan Soylu duyurdu!

Bakan Soylu: Murat Karayılan'ın talimatıyla İran üzerinden Türkiye’ye İstanbul’da eylem yapmak ve yaptırmak üzere gelen 'Seydo Botan Gever' kod adlı Mehdi Mıhçı, başarılı bir operasyonla sahte kimlikle İstanbul’da yakalandı.

Bakan Soylu duyurdu! Teröristlere darbe üstüne darbe! Eylem hazırlığındaki 2 terörist yakalandı! - Resim : 1

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bir başka paylaşımda ise Azez Mare bölgesinde, PKK/KCK terör örgütü mensubu, 'Ebu Ali' kod adlı Hasan Najjar'ın 1,8 kilo C-4 plastik patlayıcı canlı bomba yeleği ve mühimmatla yakalandığını duyurdu.

Bakan Soylu duyurdu! Teröristlere darbe üstüne darbe! Eylem hazırlığındaki 2 terörist yakalandı! - Resim : 2

Bakan Soylu, Twitter'daki hesabından yaptığı açıklamada, "Emniyet İstihbarat Başkanlığı koordinesinde Hatay İstihbarat Şube Müdürlüğü ve Suriye Görev Gücü ortak operasyonunda; Azez Mare bölgesinde PKK/KCK terör örgütü mensubu 'Ebu Ali' kod adlı Hasan Najjar, 1,8 kilo C-4 plastik patlayıcı canlı bomba yeleği ve çok sayıda mühimmat ile yakalandı. Sınırlarımız içinde de sınır ötesinde de teröristlere göz açtırmayan; emniyet teşkilatımıza, emniyet istihbarat birimlerimize, jandarmamıza, Suriye Görev Gücü'ndeki kahraman evlatlarımıza tebrikler" dedi. 

Bakan Soylu duyurdu! Teröristlere darbe üstüne darbe! Eylem hazırlığındaki 2 terörist yakalandı! - Resim : 3