İcra memurunu karşısında görünce bakın ne yaptı! Tahliye işlemini elinde tuttuğu benzin bidonuyla engellemeye çalıştı: Önce ikna edildi sonra tahliye!

Antalya’da, ev sahibinin tahliye kararı aldırmasının ardından icra memurlarını karşısında gören kiracı, elindeki benzin bidonuyla eylem yaptı. Kiracı önce ikna edildi sonra evden tahliye edildi. Kiracı İsmail Başboğa, “4 yıldır kirasını ödüyorum, kirasını ödediğim halde bankadan parasını çekmiyor. 4 sene sonra evin kapısına geldi. Bütün hesaplarına bloke koydurmuş. Bu adam bana para yatırmadı diyerek beni bu duruma düşürdü” diye tepki gösterdi.

İcra memurunu karşısında görünce bakın ne yaptı! Tahliye işlemini elinde tuttuğu benzin bidonuyla engellemeye çalıştı: Önce ikna edildi sonra tahliye!

Antalya’da, Muratpaşa ilçesi Güvenlik Mahallesi, 270 Sokak üzerindeki 5 katlı bir apartmanın giriş kat dairesinde sabah saatlerinde , 40 yaşındaki kebap ustası İsmail Başboğa, 5 yıldır kirada yaşadığı daire ile ilgili bir süre önce ev sahibi ile tahliye noktasında sorun yaşamaya başladı.

İcra memurunu karşısında görünce bakın ne yaptı! Tahliye işlemini elinde tuttuğu benzin bidonuyla engellemeye çalıştı: Önce ikna edildi sonra tahliye! - Resim : 1

KENDİNİ YAKACAĞINI SÖYLEDİ

Sabah saatlerinde icra memurlarını ve polisi karşısında gören Başboğa, girdiği bunalım sonucu eline aldığı benzin bidonuyla sokağa çıktı. Kendini yakacağını söyleyen Başboğa’yı görenler durumu 112 Acil Çağrı Merkezine bildirdi. İhbarla adrese itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi.

İcra memurunu karşısında görünce bakın ne yaptı! Tahliye işlemini elinde tuttuğu benzin bidonuyla engellemeye çalıştı: Önce ikna edildi sonra tahliye! - Resim : 2

 ÖZÜR DİLEDİ

Kısa sürede adrese gelen polis, şahsı ikna etmeye çalıştı. Yaklaşık yarım saatlik çalışmanın ardından vatandaşların da araya girmesiyle şahıs eyleminden vazgeçti. Ekip arabasına bindirilen şahıs, önemli eşyalarını almak için evine girmek istedi. Polis kontrolünde evine giren Başboğa, kıyafetlerini ve eşyalarını karton kutuya yerleştirdi. Evden çıkışında kadın icra memuruna sesini yükselten Başboğa, ardından "Çok özür dilerim" diyerek affını istedi.

İcra memurunu karşısında görünce bakın ne yaptı! Tahliye işlemini elinde tuttuğu benzin bidonuyla engellemeye çalıştı: Önce ikna edildi sonra tahliye! - Resim : 3

“KİRASINI ÖDEDİĞİM HALDE PARASINI ÇEKMİYOR”

Bir hayli sinirli olduğu gözlemlenen Başboğa, “4 yıldır kirasını ödüyorum, kirasını ödediğim halde bankadan parasını çekmiyor. 4 sene sonra evin kapısına geldi. Bütün hesaplarına bloke koydurmuş. Bu adam bana para yatırmadı diyerek beni bu duruma düşürdü” diye tepki gösterdi. Eşyaları kolilenerek dışarı çıkarılan Başboğa, ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü. Olayla ilgili inceleme devam ediyor.

İcra memurunu karşısında görünce bakın ne yaptı! Tahliye işlemini elinde tuttuğu benzin bidonuyla engellemeye çalıştı: Önce ikna edildi sonra tahliye! - Resim : 4