İkinci el otomobilde önemli uyarı! Kabusa dönüşebilir

İkinci el otomobil piyasası sert bir şekilde artan fiyatlarından ardından durgun seyrediyor. Fiyatlarda artış endişelere neden olurken uzman isim uyardı: "Pert otomobilden uzak durun."

Günümüzde fiyatların yükselmesiyle birlikte pert otomobiller de neredeyse hasarsız otomobil fiyatına satılmaya başlandı. İkinci el otomobil piyasasında fiyatlar artışını sürdürürken satış tarafında da zayıflamalar görülmeye başlandı. Sıfır araçlara yapılan zamlardan sonra ikinci el otomobil sahipleri de fiyatlarını artırmayı sürdürüyor.

Hürriyet gazetesinin haberine göre, İstanbul’da uzun süredir oto galeri işleten Cumhur Halıcı, işlerin son günlerde azaldığını, insanların fiyatların düşmesini beklediğini ancak fiyatların çok küçük miktarlarda aşağı gelebileceğini söyledi.

Sektörde işlerin bıçak gibi kesildiğini vurgulayan Halıcı, "Fiyatların geri gelmesini beklemiyorum. 100 bin liralık otomobil düşse düşse 95 bin liraya düşer. Zaten pazarlık esnasında bu fiyatlar ortaya çıkıyor” dedi.

Kredi faizleri konusunda ise Halıcı'ya göre, müşteri faize bakmıyor, kredi çıksın otomobili alırken, faizler otomobil alacak kişileri caydırıcı bir etken değil.