İlanlar 'Togg' domainleriyle doldu! Aynı adı taşıyan siteleri 7,5 milyon liraya satıyorlar

Yerli otomobil Togg'un fiyatının açıklanmasının ardından harekete geçen bazı kişiler, 'Togg' uzantılı internet sitelerini (domain) satın alarak ilanlara koydu. Togg uzantılı internet adreslerinin 'dolar ve altın' gibi bir yatırım amaçlı kullanılabileceği ifade edilen ilanlarda fiyatlar, 100 bin lira ile 7,5 milyon lira arasında değişiyor.

İlanlar 'Togg' domainleriyle doldu! Aynı adı taşıyan siteleri 7,5 milyon liraya satıyorlar

Yerli otomobil Togg'da, internet adresleri araç fiyatlarını bile geçti. Togg uzantılı internet adreslerini satın alarak ilanlara koyan bazı kişiler, bu adresleri 100 bin lira ile 7,5 milyon lira arasında satışa sundu.

İlanlar 'Togg' domainleriyle doldu! Aynı adı taşıyan siteleri 7,5 milyon liraya satıyorlar - Resim : 1

Türkiye’nin en büyük projelerinden olan yerli ve milli elektrikli otomobil Togg'un fiyatının açıklanmasıyla birlikte bazı kişiler, Togg uzantılı internet adreslerinin telif haklarını satın alarak e-ticaret siteleri üzerinden satışa çıkardı. toggbayi.com, toggyedekparca.com gibi benzeri alan adları 100 bin lira ile 7,5 milyon lira arasında değişiyor. Bazı ilanların fiyatının Togg’dan daha pahalı olması dikkat çekiyor.

İlanlar 'Togg' domainleriyle doldu! Aynı adı taşıyan siteleri 7,5 milyon liraya satıyorlar - Resim : 2

‘DOLAR VE ALTIN GİBİ YATIRIM DAHİLİNDE KULLANABİLİRSİNİZ’

Bazı ilanların açıklama kısmında ‘Ülkemizin gururu yerli ve milli olan aracımız Togg’un uluslararası alan adını kullanarak açacağınız Togg yetkili servis marka değerini taşıyacağınız domaini satılıktır. Dolar ve altın gibi yatırım dahilinde kullanabilirsiniz” ifadeleri yazıldığı görülüyor.

İlanlar 'Togg' domainleriyle doldu! Aynı adı taşıyan siteleri 7,5 milyon liraya satıyorlar - Resim : 3

İlanlar 'Togg' domainleriyle doldu! Aynı adı taşıyan siteleri 7,5 milyon liraya satıyorlar - Resim : 4

İlanlar 'Togg' domainleriyle doldu! Aynı adı taşıyan siteleri 7,5 milyon liraya satıyorlar - Resim : 5