İmamoğlu ile Tayyip Erdoğan Köse arasında güldüren diyalog

Millet İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, iftarını Bağcılar Demirkapı Mahallesi'nde, Şerife-Ertuğrul Köse çiftinin evinde açtı. Evin 19 yaşındaki oğlu Tayyip Erdoğan Köse ile İmamoğlu arasındaki esprili sohbet gülüşmelere neden oldu.

İmamoğlu ile Tayyip Erdoğan Köse arasında güldüren diyalog

Ekrem İmamoğlu, iftar için Bağcılar Demirkapı Mahallesi'nde Şerife-Ertuğrul Köse çiftinin evini seçti. Evin 19 yaşındaki oğlu Tayyip Erdoğan Köse, İmamoğlu'nu oturdukları binanın kapısında babası ile birlikte karşıladı.

İmamoğlu ve aile, daha sonra iftar açmak için diğer odaya geçti. Ezan okunmasıyla iftarlar açıldı. İmamoğlu, iftardan sonra aile fertleriyle fotoğraf çektirmek istedi. Bu sırada İmamoğlu'nun, "Yarın, Tayyip Erdoğan'la fotoğraf çektirdi derler" şeklindeki esprisi gülüşmelere neden oldu.

Evde bulunanlardan biri de, "Tayyip Erdoğan oyunu açıkladı derler" deyince, İmamoğlu, "Olsun, ben ondan da oy istedim" karşılığını verdi.

Oğlu'nun adının hikayesini anlattı

Baba Köse, oğlunun adının hikayesini, "Cumhurbaşkanımız cezaevine girdiğinde, mağdur olduğu için oğlumun adını Tayyip Erdoğan koymuştum. Şimdi, siz mağdur olduğunuz için sizi destekliyoruz" sözleriyle anlattı.

İmamoğlu'na oğlunun isminin hikayesini anlatan ev sahibi Ertuğrul Köse, "Cumhurbaşkanımız cezaevine girdiğinde, mağdur olduğu için oğlumun adını Tayyip Erdoğan koymuştum. Şimdi, siz mağdur olduğunuz için sizi destekliyoruz" dedi.

Tayyip Erdoğan'a sınava birlikte çalışma sözü

İmamoğlu, iki yanında oturan ailenin ikiz kızları, Yağmur ve Senanur’un tekvandoda siyah kuşak sahibi olduklarını öğrenince, ”Sağlamdayız yani” diyerek espri yaptı. Bunun üzerine ikizler, ”Ekrem Abi, sen olmasan da biz her yerde seni koruruz” şeklinde karşılık verdi.
İkizler, İmamoğlu’na, evlerine geleceğini öğrendikleri günden beri, heyecandan uyku uyuyamadıklarını söyledi.

Evin babasına kızları olduğu için şanslı olduğunu söyleyen İmamoğlu, kendi kızı Beren’le yaşadıklarından bahsetti. İmamoğlu, ”Ama erkeklerden ortanca olan, sabah beni evde görünce, ‘Beyefendi siz bu evde mi kalıyorsunuz’ diyerek dalga geçiyor” dedi.

İmamoğlu, kendi mezun olduğu İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü’nü kazanmayı hedeflediğini belirten Tayyip Erdoğan’a, ”Sınava 1 hafta kala beraber çalışacağız” sözünü verdi.

İmamoğlu Köse Ailesi ile iftarını açarken, komşuları ve mahalleli de bina önünde birikmeye başladı. İmamoğlu, kısa bir konuşma yaptığı vatandaşlarla bol bol fotoğraf çektirdi.