Indiana Jones 5 setinden kötü haber! Harrison Ford sanıldığından kötü, ünlü montaj şefi Nic Cupac ise sette öldü

Ünlü aktör Alec Baldwin'in sette bir kişinin ölümüne neden olmasının şoku atlatılmadan Indiana Jones 5 setinden iki kötü haber geldi. Dünyaca ünlü filmlerin montaj şefi Indiana Jones 5 setinde aniden öldü ve başrol oyuncusu efsane isim Harrison Ford'un durumu ise sanıldığından daha kötü...

Indiana Jones 5 setinden kötü haber! Harrison Ford sanıldığından kötü, ünlü montaj şefi Nic Cupac ise sette öldü

Çekimleri devam eden Indiana Jones 5  filminen setinden arka arka kötü haberler geliyor. Bir dövüş sahnesi çekimlerinde yaralanan Harrison Ford'un durumu ise sanılanın aksine hala ciddi...

 Ani ölüm Indiana Jones 5 set ekibini yıktı

Fas'ta çekimleri süren Indiana Jones 5 setinde 54 yaşındaki Nic Cupac, sıra büyük dublör çekimlerine geldiğinde aniden yaşamını yitirdi.   

The Sun'a göre Nic Cupac'ın ölümü doğal yollarla gerçekleşti ancak zamanlama olarak çekimleri kötü etkiledi. Çünkü ani gerçekleşen ölüm Fas'ın Fes kentinde çekilecek büyük dublör sahnelerinin çekileceği sırada meydana geldi.

Indiana Jones 5 setinden kötü haber! Harrison Ford sanıldığından kötü, ünlü montaj şefi Nic Cupac ise sette öldü - Resim : 2

Montaj ekibi sorumlusu Cupac'ın ölümü merakla beklenen filmin üretimindeki hızını da etkiledi.

Daha önce Jurassic Park, Disney's Cruella, Bridget Jones's Baby, X-Men ve The Da Vinci Code gibi filmlerin de montaj yönetimini üstlenen Nic Cupac 2023'te vizyona girecek olan Harrison Ford liderliğindeki filmin ekibine önemli bir görev üstlenmişti.

Harrison Ford'un yaralanmasının ardından ikinci facia Nic Cupac'ın ölümü oldu

Başrol oyuncusu  Harrison Ford'un omzundan yaralanması nedeniyle daha önce sette üretim durdurulmuştu. Nic Cupac'ın ölümü ise kötü gidişe tuz biber oldu. 

Harrison Ford'un sağlık durumu hakkında bilgi veren bir kişi Indiana Jones serisinin sonuncunda bu kadar aksilik beklemediklerini vurgulayarak 'İlk gecikmelerden sonra herkes çalışmak için can atıyordu. Ama şimdi Harrison yaralandı ve durum sanıldığından daha kötü.” diye konuştu.

Bir Disney sözcüsü, Ford'un yaralanması hakkında şunları söyledi: Bir dövüş sahnesi için prova sırasında Harrison Ford, omzundan yaralandı. Uygun tedavi süreci değerlendirilirken prodüksiyon devam edecek ve çekim programı önümüzdeki haftalarda gerektiği gibi yeniden yapılandırılacak.

Franchise'ın henüz isimlendirilmemiş beşinci bölümü James Mangold tarafından yönetiliyor ve koronavirüs pandemisi nedeniyle ağır gecikmelere maruz kaldı ve beklenen Temmuz 2022 sürümü şimdi Haziran 2023'e ertelendi.