İstanbul'daki Nusret'e İngiltere'den geldiler: Daha ucuz

İngiliz bir çift, Londra'daki Nusr-Et'ten yemek yerine uçakla geldikleri İstanbul'daki Nusr-Et'ten yemek yedi. Çift, bunun daha az maliyetli olduğunu belirten bir video yayımladı.

Google Haberlere Abone ol

İngiltere'de yaşayan bir çift, Nusret Gökçe'nin Londra'daki lokantasında yemek yemek yerine uçakla İstanbul'a gelip burada yemenin daha hesaplı olduğunu belirtti.

Uçakla geldikleri İstanbul'da Nusr-Et'te yemek yemek dışında tatil yapan ve uçakla ülkesine geri dönen çift, bu görüşlerini destekledikleri bir videoyu da Instagram hesaplarında paylaştılar.

 Et tuzlama hareketinden dolayı dünyada 'Saltbae' lakabıyla üne kavuşan Nusret Gökçe, kurucusu olduğu restoranlar zinciri Nusr-Et ile sık sık gündeme gelmeye devam ediyor.

Son olarak Londra'daki şubesinde fahiş fiyatların yanı sıra çalışanlarına ırkçılık ve cinsiyetçilik yaptığı iddialarıyla da uzun süre konuşulan Nusret'in İngiltere'deki şubesindeki bir biftek yemek bin 450 sterline (yaklaşık 26 bin 500 lira) mal oluyor.

Türkiye'ye geldiler 'kazıklanmaktan kurtulduk' dediler

Londra'daki şubede yemek yemek yerine Türkiye'ye gezi düzenleyen ve 'bu sayede kazıklanmaktan kurtulduk' diyen İngiliz yemek yorumcusu çift Fahd ve Nashwa, İstanbul'daki restoranda aynı yemeği 110 sterline yediklerini belirtti. Sosyal medya üzerinden çektikleri video ile bu fiyat uçurumunu dünyaya duyuran çiftin videosu kısa sürede viral oldu. 743 bin görüntülenme ve 64 bin beğeni toplaayan videoya on binlerce de yorum yağdı.

'Halal Food Reviews' isimli bir sayfa üzerinden yemek yorumu yapan çift, videoya ilişkin şu ifadeleri kullandı:

 "Yemek harikaydı, yapılan reklamlara değer. Türkiye'ye seyahat edip, tatilin tadını çıkararak Nusret'in restoranında yemek ve İngiltere'ye geri dönmenin Londra'daki restoranda tek bir yemekten daha ucuza mal olduğunu fark ettik. Londra şubesinde binler harcayacak gücümüz olsa yapardık ama yapamadığımıza göre İstanbul'a geldik.”