Türk marketi soymaya kalkınca...

İngiltere Bournemouth'ta market işleten Özcan Yıldırım isimli gurbetçi, dükkanını soymaya çalışan bıçaklı soyguncu ile ölümüne mücadele etti. Yıldırım, kendisini savunmak için bıçaklı soyguncuyu yumrukladı.

Görüntüler İngiltere'nin Bournemouth kentinden. Özcan Yıldırım isimli gurbetçinin işlettiği marketi soymak için elinde bıçakla gelen soyguncu hayatının en büyük şokunu yaşadı. Yıldırım'dan kasadaki paraları isteyen soyguncuya yanıtı yumruklar ve darbeler oldu.

Özcan Yıldırım, olay esnasında elinden yaralandı
Özcan Yıldırım, olay esnasında elinden yaralandı

Olay geçtiğimiz hafta içinde yaşandı. Soyguncunun dükkana girdiği anda arkadaşlarının şaka yaptığını sandığını ifade eden Yıldırım, "Önce şaka sandım. O yüzden anlayamadım, ardından bıçağı çektiği zaman durumun ciddiyetinin farkına vardım. Ona istediklerini vermemek için mücadele ettim. O sırada elimden yaralandım ancak bıçağı almayı başardım. Ardından kendimi savunmak için kafasına vurmaya başladım. Zapt etmek istedim ancak elimden kaçtı ve kurtuldu" dedi.

Bir süredir Bournemouth'ta Türk esnaflara karşı soygun girişimlerinin arttığını belirten gurbetçiler, polisin herhangi bir tutuklama yapmadığını kaydetti. İngiltere'de yaşayan gurbetçiler daha önce de benzer durumlar yaşamıştı.