İnsanoğlunun hayatta kalması için "insan eti yemeyi" önerdi

Küresel ısınma ve iklim değişikliği karşısında insanoğlunun ırkının devamlılığını nasıl sağlayacağı tartışma konusu oldu. Bu konuda İsveçli bilim insanı Magnus Söderlund'un önerisi tartışmaları daha da alevlendirdi. Söderlund 'ölen insanların etlerini yemeyi' önerdi.

Birleşmiş Milletler Çevre Konferansı’nda geçtiğimiz hafta bir konuşma yapan İsveçli bilim insanı Magnus Söderlund, iklim değişikliğiyle mücadele etmek ve insan ırkının devamlılığını sağlamak için ölen insanların etleri yemeyi önerdi.

Soderlund’a göre ölen insanların etlerini tüketmek, insan ırkının devamlılığını sağlayabilir. Ancak bunun için dünya kamuoyunun söz konusu fikre ‘sıcak bakması’ gerekiyor.

Soderlund’un konuşmasında değindiği noktalardan birisi de, insanlığın soyunu sürdürebilmek için fazla bencil olduğuydu. Zira insanlar, gelecekte ırklarının devamlılığını sağlayacak olan yamyamlık fikrine dahi karşılardı.

Aynı zamanda Magnus Soderlund, bir röportaj esnasında kendisine şahsen insan eti yiyip yemeyeceğini soran muhabire bu fikre açık olduğu yanıtını vermişti.