İnsansız kara aracı ASLAN'a lazer pençe! METE düşmanın nefesini kesecek

ASELSAN tarafından geliştirilen insansız kara aracı ASLAN, Lazer Güdümlü Mini Füze Sistemi METE ile etkili ve hassas vuruş yeteneği kazandı. İnsansın kara aracı ASLAN, tehditleri METE ile durduracak.

İnsansız kara aracı ASLAN'a lazer pençe! METE düşmanın nefesini kesecek

ASELSAN, büyük görkemle gerçekleştirilen TEKNOFEST İzmir'de, özgün mühendisliğin gücüyle geliştirilen yerli sistemleri sergiledi.

TEKNOFEST İzmir'de ASLAN ve ERTUĞRUL araçlarını sergilediklerini ifade eden ASELSAN Genel Müdürü Ahmet Akyol, ERTUĞRUL Bomba İmha Robotu'nun envanterde görev yaptığını, bu yıl ihracatının da gerçekleştirildiğini belirtti.

İnsansız kara aracı ASLAN'a lazer pençe! METE düşmanın nefesini kesecek - Resim : 1

Roketsan'ın lazer güdümlü METE mühimmatını yeni envantere giren ASLAN’a entegre edildiğini belirten Akyol, “Bu faydalı yükleri çeşitlendirerek değişik sistemlerle, kendi geliştirdiğimiz sensörlerle insansız kara araçlarımızı donatıyoruz. Bununla da yetinmiyoruz. Havayla denizi, denizle karayı entegre ettiğimiz çalışmalar da var. Önümüzdeki günlerde aynı anda hava araçlarının deniz araçlarıyla konuştuğu, ikisinin de otonom olduğu birtakım yeni gelişmeleri milletimizle paylaşacağız” dedi.

ASLAN'ın üst segmentinde TUNGA ve ERTUNGA araçlarını geliştirdiklerini anlatan Akyol, bu araçların da kalifikasyon testleri aşamasında olduğunu bildirdi.