iPhone 15 Pro Max hiç olmayabilir, yerine ise bu yeni iPhone 15 modeli gelebilir

iPhone 14 çıktı, fiyatı, IOS 16 ve bir takım yeni özellikleri ile teknoloji gündemine oturdu. Apple'ın en popüler ürünü akıllı telefon bir sonraki modeli ile gündemde. 15 Pro Max

iPhone 15 Pro Max hiç olmayabilir, yerine ise bu yeni iPhone 15 modeli gelebilir

Yeni bir iddia, önümüzdeki yılın iPhone 15 modelleri arasında iPhone 15 Pro Max'i göremeyeceğimizi söylüyor. Hatta yerine gelecek model bile şimdiden belli...

iPhone 14 piyasaya çıkar çıkmaz, 15 iddiaları ve söylentileri ile gündemde bomba etkisi yaratmaya başladı. Apple'ın, 2023’te telefon çizgisinde büyük değişiklikler gerçekleştireceği konuşulmaya başladı.

iPhone 15 Pro Max hiç olmayabilir, yerine ise bu yeni iPhone 15 modeli gelebilir - Resim : 1Bloomberg'den Mark Gurman, önümüzdeki yıl piyasaya sürülecek telefonlarda iPhone isimlendirme sisteminin değişebileceğii iddiasını ortaya attı. 2023’te en büyük ve en pahalı iPhone, iPhone 15 Pro Max yerine iPhone 15 Ultra olarak adlandırılabilir. Bir başka büyük değişim de artık bağlantı noktası olarak USB-C kullanılması olabilir.

iPhone 15 Pro Max hiç olmayabilir, yerine ise bu yeni iPhone 15 modeli gelebilir - Resim : 2

Apple’ın akıllı telefon serisi yıllar içinde bazı isimlendirme değişimleri yaşadı. İPhone’un ilk yıllarında her iki yılda bir telefon serisi güncelleniyordu ve ara modeller “S” olarak adlandırılıyordu. Ancak 2019’da bu sistem değişti ve orta seviye ve üst modeller olarak ayrıldı. En gelişmiş telefonlar Pro ve Pro Max olarak adlandırılmaya başlandı. Ancak geçtiğimiz yıl 2017’den beri kullanılmayan Plus markası da iPhone 14 Plus ile birlikte geri döndü.