İsrail'de basına sızan ses kaydı sansasyon yarattı!

İsrail Başbakanı Netanyahu’nun koalisyon için görüştüğü Yamina-Sağ’a partisi liderlerinden Ayelet Şaked’in sızan ses kaydı sansasyon yarattı!

Google Haberlere Abone ol

İsrail’de hükümeti kurmakla görevlendirilen Başbakan Netanyahu'nun koalisyon hükümeti kurmak için görüştüğü, Yamina-Sağ’a partisi liderlerinden Ayelet Şaked’in gece yarısı basına sızan ses kaydında, ’Netanyahu ve eşi Sara ’iktidar şehvetinden gözleri dönmüş diktatör ve zorba’ olarak nitelendirildi.

İsrail Cumhurbaşkanı Reuven Rivlin, 6 Nisanda hükümet kurmak için İsrail Başbakan Benyamin Netanyahu’ya verdiği süre sonda erdi.

Netanyahu'nun koalisyon kurmak için müzakere ettiği Yamina-Sağa partisinin önde gelen temsilcilerinden ve Netanyahu'nun 2015-2019 yıllarındaki kabinesinde Adalet Bakanlığı görevini yürüten Ayelet Şaked’in ses kaydı basına sızdı.

Gece yarısı sızan ses kaydında Şakedin Netanyahu ve eşi Sara hakkında, ’iktidar şehvetinden gözleri dönmüş diktatörler ve zorbalar’ diye söz ediyor.

"Diktatör ve zorba"

Şakedin Netanyahu hükümeti hakkında konuştuğu ses kaydında "İktidarda kalmak istiyor. Onun (Netanyahu) ve karısı (Sara) güç arzusu var. Adeta Diktatörler! Hatta bir gibiler. Kenara çekilmeye hiç hazır değiller. Biz öyle değiliz.

İsrail Başbakanı Netanyahu’nun artık gitmesi gerektiği doğrudur. Artık gitmek zorunda. Ama Yeni Umut lideri Gideon’a Sa’ar’a dedim ki, ’Yönetilmesi gereken bir ülke var. Peki şimdi ne olacak? Sırf Netanyahu’nun gitmesi gerekiyor diye şu bu partiye bu saçma koalisyonu mu kuracaksın?’ ifadelerine yer verildi. Öte yandan, 71 yaşındaki Netanyahu, 2009’dan beri görevde ve 1990’larda da üç yıl görev yaptı.